Foto: Shutterstock‎
#Lifestyle

Som dosť pekná? Chudá? Úspešná? Bohatá? Návod, ako sa v DOBE HEJTU nezblázniť

19.7. 2020 8:45 Vraj môžeme kašľať na to, čo si o nás iní myslia. Dá sa však s takýmto presvedčením prežiť v dnešnom svete a dokážeme názory iných naozaj stopercentne ignorovať?

Môžeme sa tváriť, že sme akokoľvek silné, no aj drobná sarkastická poznámka na našu adresu nám pokoj v hlave nahlodá tak úspešne, že jej nakoniec uveríme a ako bonus si k nej ešte aj niečo doplníme. Však keď už nenávisť k sebe, tak nech to má grády. Nasiaknuté vypočutými názormi, hejtmi a úvahami sa zrazu pýtame: Som dosť pekná? Chudá? Úspešná? Bohatá? Na nič z toho si nevieme povedať jasné a nespochybniteľné áno a naše navonok silné sebavedomie zrazu mizne niekde ruka v ruke so zdravým rozumom. 

Sto názorov, jedna pravda
My ženy máme hrošiu kožu a vydržíme veľa, často dokonca viac, ako si myslíme, no keď sa nám raz niekto alebo niečo pod ňu dostane, zostáva tam naozaj dlho. Uveríme, že sme neboli dobrými partnerkami, že tá skutočná láska neexistuje a že všetci muži sú problematickí.

Uveríme, že sme mali viac cvičiť, menej cvičiť, viac upratovať, menej upratovať, piecť viac koláčov, piecť menej koláčov, jednoducho sme čiastočne prevzali partnerov pohľad na seba a detox ešte chvíľu potrvá. Prežívanie v starých krivdách je jeden zo zásadných pilierov nahlodaného sebavedomia, to sa potom každá kritika na nás kruto vyvŕši. Vyskúšajte tento trojbodový záchranný plán:

autor:  Dominika Nová