Foto: TASR
#Lifestyle

ŠIALENÉ pravidlá kráľovského stolovania: Zbláznili sa? Tieto zvyky sú absurdné!

22.11. 2019 14:25 Vedeli ste, že v kráľovskej kuchyni varia výlučne v hrncoch a panviciach z 18. storočia?

Tým luxus nekončí. Podľa niekdajšieho kuchára kráľovnej Alžbety II. majú dokonca originálne označenie kráľovnej Viktórie. Počas stolovania nesmie chýbať drahý porcelán a krištáľ, obrus z drahých látok, čerstvé kvety a milióny pohárov, vďaka čomu by ste ten svoj stopercentne nespoznali.

 

Inak to vraj vyzerá ako klasický obed či večera bežných smrteľníkov. V zásade platí jediné: keď kráľovná doje, dojedli aj všetci ostatní za stolom. Inak povedané, keď si Alžbeta vloží do úst posledné sústo, viac už nesmie nikto jesť! Kto nestíha má jednoducho smolu. Choré? Možno... 

Mimochodom, tušili ste, že medzi absurdné pravidlá kráľovského dvora patrí aj zákaz jej členov dotknúť sa na cestách miestnych špecialít, či výrazne pikantného jedla a morských plodov? Vraj tak chcú predísť možnosti otravy jedlom.

A tak by chcela!
Zdroj: Getty Images

Na vylepšenie renomé kráľovnej Alžbety spomenieme vtipnú príhodu o tom, ako musela pre opitý personál zavrieť jej privátny bar. Práve v ňom si z času na čas vychutnávala pohárik šampanského, a to dovtedy, kým nepríčetnosť jej služobníctva nepresiahla únosnú mieru. Údajne totiž nevedeli, kedy majú dosť! 

Pozrite sa, ako to vyzerá, keď Princ Charles s manželkou Camillou hostia amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho Melaniu! (GALÉRIA) 

Melania Trump, Charles
Zdroj: TASR

Video