Foto: TASR
#Lifestyle

Toto že je rozprávka?! Pracovný deň princeznej Diany naháňa strach: ZÚFALÉ VOLANIE O POMOC!

Foto: TASR
#Lifestyle

Toto že je rozprávka?! Pracovný deň princeznej Diany naháňa strach: ZÚFALÉ VOLANIE O POMOC!

7.10. 15:00  "Predstavte si, že by ste mali ísť každý deň na svadbu. Nie však ako hosť, ale ako nevesta." Týmito slovami svojho času opísala svoj život princezná Diana. 

Život je práca. A prácou kráľovskej rodiny je život. Módny umelec John Merton si na časy strávené s Dianou spomína takto: "Videl som je diár, bola to hrôzostrašná vec. Každá jedna hodina každého jedného dňa bola rezervovaná deväť mesiacov vopred!" 

Rozprávka? 

Pracovný deň princeznej začínal ranným budíčkom najneskôr o pol ôsmej. Zhon nastal vo chvíli, kedy na dvere jej spálne zaklopal komorník nesúc podnos s kávou. 

Ak jej to pracovný program dovolil, Diana si namiesto elegantných šiat obliekla tepláky a šla si zaplávať. Následne si sadla k skromným raňajkám, ktoré neobsahovali viac ako jeden grap, vločky a jednu hrianku. Nechýbali noviny, aby zistila, ako sa vodí jej priateľom. Články o sebe ignorovala.

Pozrite si GALÉRIU FOTOGRAFIÍ - od tínedžerských čias princeznej Diany až po jej tragický koniec. 

S kaderníkom Richardom Daltonom sa Diana vídala každý deň. Obvykle prichádzal za princeznou bezprostredne po prebudení aby jej upravil vlasy.

K služobníctvu sa správala vždy úctivo a v prípade, že pracovali príliš dlho, poďakovala sa im osobným listom. Spolu s Charlesom zamestnávali v Kensingtonskom paláci okolo dvadsať ľudí, z toho k princezniných službám boli denne dve šatniarky, dvaja kuchári, dvaja šoféri, dve pestúnky a húf upratovačiek. 

(Ingrid Sewardová vo svojej knihe "Dianin intímny portrét" opisuje, ako mladú princeznú šokovalo, koľko homosexuálov je v kráľovskej službe.)

Bez rozlúčky so synmi nikdy neodišla. Bez ohľadu na to, aký pracovný plán mala pred sebou, nikdy si nenechala ujsť ich odchod do školy. Šialenstvo začalo spravidla až po ich odchode.

Bola vo výhode

Oficiálnym návštevám princeznej Diany predchádzala vyčerpávajúca organizácia, kedy jej pracovný tím vopred inštruoval organizátorov o tom, čo princezná obľubuje, čo bude obedovať a či sú nablízku záchody. Nie je tajomstvom, že kráľovská rodina si v rámci oficiálnych stretnutí uplatňuje snobské pravidlo. Inštaláciu súkromného záchodu, ktorý použijú iba oni!!! 

Pozrite si GALÉRIU FOTOGRAFIÍ - od tínedžerských čias princeznej Diany až po jej tragický koniec. 

V deň pred pracovnou návštevou Diana nenechala nič na náhodu a svedomito si naštudovala menný zoznam ľudí, s ktorými sa stretne a obsah plánovaných pracovných rozhovorov. Veľmi jej záležalo na tom, aby pred svetom vzbudzovala dojem inteligentnej ženy a nie módnej bábiky v drahých šatách s prázdnu hlavou.

Diana vynikala v umení bežnej komunikácie. Nikdy neodvracala zrak a svojej spoločnosti sa vždy pozerala uprene do očí, nech už to bol ktokoľvek. Bola veľmi chytrá. Vďaka svojmu intelektu dokázala aj na nevhodnú otázku odpovedať "šťavnato", čím sa dostala do výhody. Jeden z novinárov o Diane povedal: "Je úžasná, taká krásna. Oveľa inteligentnejšia ako som si myslel!"

Pamätným zostáva Dianin vôbec prvý rozhovor pre Independent Radio News, kde sa vyznala z úcty k starším: "Je veľmi dôležité počúvať niekoho staršieho. My mladší si vždy myslíme, že vieme všetko lepšie, ale nevieme. Musíme niečo zažiť, aby sme vedeli, o čom je život." 

Dianine chvíle strávené s nevyliečiteľne chorými Sewardová opisuje takto: "To, ako chorí reagujú na jej prítomnosť je takmer mystické. Na chvíľu akoby zabudli na bolesť a usmievali sa." 

Pozrite si GALÉRIU FOTOGRAFIÍ - od tínedžerských čias princeznej Diany až po jej tragický koniec. 

Zlatá klietka

Kamkoľvek sa pohla, mala po bohu ochranku. Či jedla, cvičila alebo nakupovala. Boli všade! Známe sú Dianine nočné úniky, kedy si zamaskovaná užívala anonymitu v Londýnskych baroch pri pohári čapovaného piva. Šepkalo sa aj o účasti na divokých večierkoch v dome rockovej hviezdy Freddieho Mercuryho, kde si údajne vyhodila z kopýtka niekoľkokrát.

Oficiálne povinnosti Dianu mimoriadne vyčerpávali. Chvíle na oddych prakticky neexistovali, o intímnostiach s Charlesom nehovoriac. "Nikdy nie sme sami," vyhlásila Diana. To, že Charles spoločné chvíle s princeznou pokojne vymenil za večerné sledovanie Dallasu, je známe. Často tak siahla tajne po knihe od Danielle Steelovej, pre ktoré jej manžel nemal pochopenie: "Charles neschvaľuje knihy, ktoré čítam."

To, či Diana schvaľovala Charlesov Dallas, si vieme domyslieť. Faktom zostáva, že svoje dni mala zrátané aj z dôvodu ignorácie jej potrieb či nedostatku lásky a pochopenia. 

Zo sveta odišla osamelá, dobitá a nepochopená v úplne cudzom nemocničnom prostredí. Britský bulvárny denník Daily Mirror, odvolávajúc sa na knihu Paula Burrella, priniesol šokujúcu správu o tom, že princezná Diana tušila, že sa stane obeťou dopravnej nehody. Princezná údajne niekoľko mesiacov pred svojou smrťou v liste opísala svoje obavy. Okrem iného napísala: "Konkrétne táto časť môjho života je najnebezpečnejšia".

O jej strachu z posledných hodín nevieme nič. Ani o bolesti, o myšlienkach. Vieme len, že bola zmätená a extrémne nešťastná. Ťažká havária ju 31. augusta 1997 pripravila o jej mladý život. Mala sladkých 36 rokov.

Pozrite si GALÉRIU FOTOGRAFIÍ - od tínedžerských čias princeznej Diany až po jej tragický koniec. 
Zdroj: Romana Kalická

Video

Diskusia
#evahriesnedobra