×
#Lifestyle

Šatníkový detox: Vyhraďte si víkend na triedenie šatníka!

15.4. 11:15 Pretože ak máte pocit, že do skrine už nevopcháte ani špendlík, niečo robíte zle. A možno práve kvantum oblečenia môže za to, že sa strácate vo vlastnom šatníku.

Ráno stojíte pred skriňou a neveriacky krútite hlavou. Je plná vecí, niektorých nových, iné ste nemali na sebe roky. Ale aj tak si nemáte čo dať na seba. Krásne šaty, ktoré však vyzerajú na vešiaku lepšie, než na vás. Tričko, ktoré síce už má nejaký ten rok-dva-štyri za sebou, ale neviete sa ho vzdať, lebo ste ho dostali od bývalého frajera, na ktorého neviete (nechcete) zabudnúť. A aha, tam je tá super sexi sukňa, ktorú ste síce mali naposledy po maturite a ešte stále do nej chudnete. Veď možno po detoxe ju ešte dáte.
Je to tak, vzdať sa oblečenia je ťažké. Pútajú nás k nemu citové väzby, máme naň spomienky, vieme, že sme zaň utratili poriadnu časť výplaty. Na druhej strane, roky naň sadá prach v skrini a my nemáme srdce sa ho zbaviť. Schválne píšeme zbaviť a nie vyhodiť, pretože vaše kúsky môžu dostať druhú šancu. Veď viete, čo sa hovorí – pre jedného odpad, pre druhého poklad. Tak teda, ako s nimi naložiť?

Zdroj: Profimedia

Krok prvý: Priznanie
Ak je vašou mantrou nemám si čo obliecť, ale pritom by vaša skriňa mohla zásobovať aspoň jednu priemerne veľkú obec od jari až po treskúcu zimu, asi sa stala niekde chyba. A zrejme už pri nákupe. Sexi top, ktorý síce vyzerá fantasticky zvodne, ale keď sa chystáte na párty, nemáte už odvahu vystaviť na obdiv vaše krivky, je zbytočný. Zvonové džínsy, ktoré máte od šestnástich v skrini a ktoré konečne zasa prišli do módy, ale vy viete, že vám deformujú postavu, sú nanič. Sedem sivých vlnených svetrov, ktoré odlišuje od seba možno tak akurát stav ožmolkovania, sú priveľkým luxusom v preplnenej skrini. Najťažšie zo všetkého je priznať si, že vlastne máte strašne veľa zbytočného oblečenia, ktorému nedávate žiadnu šancu na uplatnenie. Ak to však spravíte, máte prvú polovicu šatníkového detoxu za sebou. A verte tomu, že tú ťažšiu.

autor:  bh

Video