Foto: Áčko
#Lifestyle

Premeňte vašu spálňu na luxusnú hotelovú izbu. Ako na to?

22.3. 16:00 Čo robí z hotelovej izby také príjemné a upokojujúce miesto? Čistota, poriadok alebo pohodlná posteľ s čerstvo vypranými obliečkami? Je to viacero faktorov a dobrou správou je, že aj vaša spálňa môže pripomínať izbu ako z hotela. Tu je niekoľko jednoduchých a efektívnych tipov, ako na to.

V článku sa dozviete:

  • Kde pri zariaďovaní nešetriť
  • Akú dôležitú rolu hrajú posteľné obliečky
  • Ktoré detaily rozhodujú

Čistota a jednoduchosť

Ľahko sa pri luxusných hoteloch hovorí o čistote, keď máte k dispozícii upratovaciu službu. Nie je to však len o tom. Stojí za tým aj jednoduchosť. Spálňa je oázou pokoja a nemalo by vás v nej nič rušiť. Čím máte v spálni menej vecí, tým ľahšie sa udržiava uprataná a čistá. Veď si predstavte prvý pohľad do hotelovej izby na vašej poslednej dovolenke. Na stole nájdete nanajvýš poháre na vodu a zopár doplnkov. Minimalizmus skúste uplatniť aj pri nábytku. Nočné stolíky, toaletný stolík, prípadne kreslo v spálni úplne stačia. Drevené kusy nábytku môžu výrazne zvýšiť luxusný dojem v miestnosti.

Posteľ - základný kameň úspechu

Akokoľvek dobre by vyzerala hotelová izba, bola by ničím bez veľkej a pohodlnej postele. Kvalitný matrac nemusíme spomínať, to je niečo, na čom sa skutočne neoplatí šetriť. Nie len kvôli pohodlnosti a dobrému spánku, ale aj kvôli zdraviu vašej chrbtice.

Farebne sa držte jednoduchosti a ostávajte pri bielej, sivej alebo modrej.. Nemenej dôležitá ako kvalita matracu je aj kvalita posteľných obliečok. Pokiaľ si chcete v spálni navodiť skutočne autentický pocit luxusného hotela, určite siahnite po damaškových obliečkach. Prvotriedna bavlnená tkanina s vysokým leskom a dokonale hladkým povrchom je v hoteloch obľúbená najmä pre svoju kvalitu, priedušnosť, savosť a dlhú životnosť. Ak si vyberiete hotelovú posteľnú bielizeň, práve dlhá životnosť bude jedným z najväčších benefitov, ktoré vám prinesie. Musí totiž odolať častému praniu a žehleniu, no zároveň zostať príjemná pri kontakte s pokožkou.

Ilustračné foto
Zdroj: Áčko

Bodkou za päťhviezdičkovým vzhľadom vašej postele je doplnenie elegantného dekoračného vankúša a decentného prehozu. Najlepšie urobíte, keď ich farebne skombinujete s čelom postele. Ak chcete urobiť ešte krok navyše, postriekajte posteľnú bielizeň zriedenou vôňou esenciálnych olejov.

Ilustračné foto
Zdroj: Áčko

Kvalitné svetlo aj kvalitná tma

To, na čom si hotely dávajú v izbách špeciálne záležať je osvetlenie. Namiesto ostrého stropného osvetlenia zvoľte mäkké a teplé. Hotely často svetlo rozvrstvia pomocou lámp a nízkych svetiel na nočných stolíkoch. Útulný pocit vo dne aj v noci prinesú nástenné svetlá a veľké zrkadlá.

Teraz, keď sme dosiahli kvalitné svetlo, potrebujeme aj kvalitnú tmu. K nej vám pomôžu závesy na celej stene, v ktorej máte okno. Úplná tma vám v noci zlepší spánok a budete sa čudovať, ako závesy počas dňa zútulnia vašu izbu.

Drobné dekorácie k dokonalosti

Úspech sa skrýva v detailoch a tie dajú vašej spálni finálny dotyk dokonalosti. Dobre zvolený obraz na stenu môže izbu úplne zmeniť a jednoducho jej dodať nádych luxusu. Nezaplňte celé steny, ale zvoľte niekoľko kľúčových kúskov. Pocit útulnosti môže zvýšiť aj koberec alebo zeleň. S rastlinami taktiež opatrne. Keď ich je priveľa, môže to pôsobiť rušivo, správne vybrané kvety však môžu byť kľúčové.

Ilustračné foto
Zdroj: Áčko

Nie je to len o nábytku a vybavení izby. Možno doma nemáte kúpeľňu priamo prepojenú so spálňou ako v hoteli, ale môžete si dopriať kúpeľné hotelové vybavenie. Kvalitné uteráky a osušky, ale aj mäkučký župan zo stopercentnej bavlny vám môže dodať pocit každodennej dovolenky. Doprajte si k tomu raňajky do postele a budete vašu spálňu skutočne milovať.

autor:  PR článok

Video