×
#Lifestyle

Prečo môj PARFÉM dlho nevydrží? Čítajte, poradíme vám, ako to zmeniť!

31.3. 20:57 Nájsť perfektný parfém nie je ľahké. A keď ho konečne objavíme, chceme, aby vydržal čo najdlhšie a aby z nás bol cítiť. Lenže to sa väčšinou nedeje.

Sotva opustíme byt, po úžasnej vôni už niet ani stopy. Môže za to nesprávne nanášanie? Alebo miesto, kam si ju striekame? Zisťoval to magazín EMMA.

1. chyba: Vôňa má malú intenzitu
A viete prečo? Lebo to závisí od jej koncentrácie a tá vaša je zrejme málo koncentrovaná. To, že vám vonia na testovacom prúžku alebo tesne po nanesení v parfumérii, ešte nič neznamená. Na šikovných webstránkach si ešte pred kúpou môžete overiť, koľko vône je vlastne vo fľaštičke. Skutočný parfém alebo extrakt má 15 – 30 percent, parfumovaná voda 10 – 15 percent, toaletná voda 5 – 10 percent, kolínska voda 2 – 4 percentá a populárna eau fraîche v podobe telovej hmly len mizerných 1 – 3 percentá. Čím vyššia koncentrácia, tým dlhšie vôňa vydrží. Zbierku parfémov je najlepšie skladovať na chladnom mieste a nevystavovať ju priamemu slnečnému žiareniu, aj keď by ste chceli flakóny prezentovať ako dekoratívne predmety v kúpeľni. Aj vône by ste mali do roka spotrebovať, aby nestratili na intenzite.

2. chyba: Parfém sa nehodí k vašej pokožke
Určite ste si to už všim­li. Že jeden a ten istý parfém nevonia na každom rovnako. Môže za to jedinečnosť našej pokožky. Vône vyniknú viac na mastnej ako suchej koži. To však neznamená, že každý so suchou pokožkou musí nosiť flakón svojho parfumu stále so sebou a pravidelne sa striekať. Stačí, ak si pred nastriekaním natriete oblasť pokožky telovým mliekom alebo vazelínou. Vytvorí sa tak lepšie prostredie pre molekuly vône a zostanú trvácnejšie.

Video