#Lifestyle
šitie rúška
Foto: Shutterstock

PODROBNÝ NÁVOD│Ušite si kvalitné rúško na dlhodobé používanie: Zvládne to KAŽDÝ

15.4. 21:58 Nezohnali ste nikde rúška? Žiadny strach. Ukážeme vám, ako si ušiť kvalitné rúško na dlhodobé používanie. Stačí vám šijací stroj, husto tkaná bavlnená látka, gumička alebo šnúrka, kúsok drôtiku a môžete rúškami zásobiť celú svoju rodinu aj priateľov.

Rúško, ktoré si ušijeme, má oproti jednorázovým chirurgickým rúškam z obchodu tú výhodu, že sa dá prať a žehliť pri vysokej teplote, čiže aj dezinfikovať, preto ho nemusíte zahodiť po jednom použití, ale môžete ho používať dlhšie. 

Čo potrebujete na 1 rúško :

materiál na rúšky
Zdroj: Zuzana Šujanová

-  Husto tkanú bavlnenú látku 33 x 23 cm. Ideálna je sýpkovina, z ktorej sa šijú páperové vankúše a paplóny, lebo je impregnovaná. Impregnácia síce po viacnásobnom praní odíde, ale látka je veľmi husto tkaná. Ja som použila husto tkanú pevnú bavlnu pôvodne určenú na obrusy. Ak žiadnu novú látku doma nemáte, môžete použiť napríklad pevné posteľné obliečky. Utierky by som veľmi neodporúčala, lebo sú väčšinou riedko tkané.

- Tenkú gumičku asi 64 cm – môže byť okrúhla klobúková aj plochá. Ak žiadnu nemáte, pokojne použite akúkoľvek tenkú šnúrku, alebo si nejakú ušite z tenkej látky.

- Stuhu alebo pásovku širokú 2 až 2.5 cm, dlhú 20 cm. Ak žiadnu nemáte, tak si ju vystrihnete z nejakej tenšej látky.

- Pliešok alebo drôtik 5-6 cm, aby rúško okolo nosa dobre priliehalo. Ja som použila pliešok, ktorým sa zatváral sáčok so sypaným čajom.
Postup práce TU.

autor:  Zuzana Šujanová
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra