Päť pocitov, vďaka ktorým nenávidíte svoju prácu a mali by ste ju rýchlo zmeniť!
11. 6. 2024, 21:32

Do práce chodíte s nechuťou, ráno sa vám kvôli tomu nechce vstávať a neprináša vám to žiadne uspokojenie. Ak sa v tom spoznáte, možno je čas to zmeniť. Tu je päť pocitov, ktoré vám to našepkávajú
1. Veľa práce, malá pláca
Keďže financie sú určite najrelevantnejším dôvodom, prečo chodiť do práce, patria aj medzi rozumné dôvody na jej zmenu. Myslíte si, že za svoju prácu dostávate málo peňazí? Nehrozí, že by vám šéf pridal? Nuž, treba sa začať obzerať inde.
Zdroj: Shutterstock
Mnohým začal homeoffice vyhovovať a vyhľadávajú ho
2. Žiadna chvála a len hana
Chváli sa nahlas, vyčíta sa medzi štyrmi očami. Čo ale ak je to naopak? Alebo chvála vôbec neprichádza aj keď je na ňu dôvod? Nedostatok uznania a ocenenia je veľmi častým dôvodom, prečo ženy menia prácu, a to naozaj odôvodnene.
3. Stojíte na jednom mieste
Zdroj: Shutterstock
Neposúvate sa vpred a vyššie? Je to problem a mali by ste ho riešiť.
Zatiaľ čo nedostatok uznania je častým dôvodom odchodu zo zamestnania pre ľudí vo veku 30 až 45 rokov, jednotlivci mladší ako 30 rokov často odchádzajú kvôli obmedzenému kariérnemu rastu. Zdravo ambiciózni ľudia, ktorí ešte nie sú obmedzovaní záväzkami, nemajú prakticky žiadny dôvod zostať v práci, ktorá ich neposúva vpred.
4. Príliš ďaleko
Najmä pre ženy je čas dochádzania do práce významným faktorom. Štvrtina žien opustí svojho zamestnávateľa, ak je čas dochádzania do práce príliš dlhý, a koná tak z rýdzo pragmatických dôvodov. Možno je to aj váš prípad, ušetrili by ste kopec času, ktorý by ste mohli venovať sama sebe a to vás iste posunie vpred.
Zdroj: Shutterstock
Myseľ a vase pocity vám povedia, kedy nastal čas na zmenu práce.
5. Work-life balance
Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom je pre Slovenky čoraz dôležitejším faktorom. Čoraz viac žien sa rozhoduje o svojom zamestnaní v kontexte skĺbenia pracovného a rodinného života a to rovno na viacerých úrovniach. Covid nás tak trochu viac naučil na homeoffice a mnohí zamestnanci zistili, že sú takto aj pracovne efektívnejší. Návrat do kancelárie im ukázal, že týmto spôsobom už viac pracovať nechcú a túžia po zmene.