×
#Lifestyle

Olejová MÁGIA: Ktorý olejček je ten pravý na VÁŠEŇ?

14.1. 0:40 Arómoterapia dokáže zázraky. Či už sa túžite stať neodolateľnou kočkou, alebo sa chcete konečne vyhnúť stresu v práci.

Pôsobí priam magicky. Kombinácia tých správnych olejov povzbudí, upokojí, pritiahne pozornosť vášho vyvoleného, prinúti vás sústrediť sa na skúšku či zabezpečí, aby vám otravná kolegyňa dala konečne vydýchnuť. Stačí pritom kvapka. Arómoterapia má úžasné terapeutické účinky. Mnohí ľudia si esenciálne oleje nevedia vynachváliť a ochotne sa spoliehajú na sily prírody radšej než na chémiu. A nemusí ísť len zdravotné problémy, ale aj o riešenie každodenných situácií. Napríklad nekonečného boja so stresom, naštartovanie metabolizmu alebo hoci aj prebudenie vášne vo vašom partnerovi.

Aromaterapia dokáže zázraky
Zdroj: Pexels/Murad Esibatir

 

Hoci sa zdá byť arómoterapia relatívne novou záležitosťou a veľa sa o nej hovorí najmä v ostatných rokoch, na Slovensku má bohatú históriu. Napríklad olejkári z Turca boli vďaka svojim liečivým olejom vítaní aj v západnej Európe a dokonca si ich pozývali aj na panovnícke dvory. Neskôr toto remeslo postupne zaniklo, ale viera v silu liečivých olejov a ďalších aromatických rastlinných zložiek pretrvala ďalej. Na upokojenie najlepšie zaberá levanduľový olej, pomarančový olej podporuje sústredenie a grepový zas ovplyvňuje trávenie.

Ktorý olejček pomôže vám? Poradíme na ďalšej strane!

autor:  bh

Video