Foto: Kaufland
#Lifestyle

Nie je zlé počasie, iba nesprávne oblečené dieťa

Foto: Kaufland
#Lifestyle

Nie je zlé počasie, iba nesprávne oblečené dieťa

18.9. 2:00 Jesenné počasie býva niekedy nevyspytateľné. Babie leto striedajú chladné dni a čľapkanice. Občas vykukne slnko, a vzápätí sa priženie chladný vietor.


My dospelí čo-to vydržíme, ale ako obliecť bábätko, ktoré je na vonkajšie vplyvy oveľa citlivejšie? Poradili sme sa za vás s odborníkom – dermatologičkou MUDr. Reginou Paulinyovou – a prinášame vám zopár užitočných tipov.

„Hlavnou zásadou je určite vždy voliť vecičky primerané ročnému obdobiu, tak aby dieťatku nebolo ani chladno, ale ani príliš teplo. Malé deti sú vo všeobecnosti náchylnejšie na prehriatie a hneď sa spotia,“ hovorí dermatologička MUDr. Regina Paulinyová. Pri obliekaní svojho drobčeka by ste preto mali dbať na hlavne na vrstvenie. Vďaka tomu budete môcť bábätko podľa potreby z niektorých vrstiev vyzliecť.

Dôležité je myslieť aj na to, aby bolo oblečenie vyrobené výhradne z prírodných materiálov. „U detičiek do 6 až 7 rokov je vhodné úplne sa vyhnúť syntetickým materiálom, pretože môžu pri kontakte s kožou vyvolať neželané reakcie. Takmer okamžite sa môžu prejaviť rôzne ekzémy, zapareniny či začervenania,“ vysvetľuje dermatologička.

Dermatologička MUDr. Regina Paulinyová
Dermatologička MUDr. Regina Paulinyová
Zdroj: Kaufland

Niektorí rodičia sa zľaknú, ak už dôjde k zapareniu pokožky, začervenaniu alebo keď objavia na tele dieťatka vyrážku. Netreba však hneď panikáriť. MUDr. Regina Paulinyová odporúča: „Pri ľahkom priebehu stačí aplikovať detské krémy, pri vážnejších stavoch určite treba vyhľadať detského lekára alebo dermatológa.“

Užite si krásnu farebnú jeseň so svojím bábätkom, a nezabudnite ho obliecť do niekoľkých vrstiev z prírodných materiálov. Krásne vecičky zo 100% biobavlny za rozumné ceny nájdete napríklad v Kauflande pod značkou Kuniboo.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Kaufland

 

Zdroj: PR článok

Video

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

#evahriesnedobra