×
Foto: Mazreku Medical
#Lifestyle

Mráz na tuky! Metóda, ktorej podľahol Hollywood stojí veľa, ale my vám poradíme

30.5. 2022 8:32 Khloe Kardashian, Jennifer Aniston, Kristin Davis, Kris Jenner, Mariah Carey... a kopec ďalších. Známe ženy považujú svoje telo a tváre za pracovný nástroj a proti tukom bojujú vďaka chladu!

Áno, áno, to je TÁ beauty procedúra, ktorú podstúpila aj modelka Linda Evangelista a dopadlo to vieme ako.
Zmrazený tuk sa v jej prípade nezačal zmenšovať, ale na ošetrovaných oblastiach jej začal tuk pribúdať. S výrobcom CoolSculpting sa súdi o 50 miliónov.

Čo sa vlastne Linde stalo?

„Paradoxná adipózna hyperplázia (PAH), čo znamená, že tuk zareagoval na chlad opačne. Stáva sa to veľmi zriedkakedy, u mňa to bola jediná pacientka, predtým som o tejto komplikácii počula iba v Slovinsku,“ vysvetľuje Merita Mazreku, majiteľka jedného z dvoch originálnych CoolSculpting strojov na Slovensku. Toho novšieho. Nie je ľahké nájsť odborníka, ktorý sa s vami bude otvorene rozprávať aj o možných komplikáciách, lebo každý chce, pochopiteľne, vyzdvihnúť to dobré a jedinečné, keď už tento drahý prístroj má. Merita Mazreku s tým problém nemá, CoolSculpting má dva a pol roka.

Má s ním vynikajúce skúsenosti, odstraňovanie tukových buniek účinkom chladu je postup vyvinutý na Harvardskej univerzite. Je založený na poznatkoch, že nízke teploty ovplyvňujú tukové bunky, ale nie okolité tkanivo. Tento postup bol schválený americkým úradom pre kontrolu potravín a liečiv FDA po rozsiahlych klinických skúškach. CoolSculpting považuje za fantastickú pomôcku pri modelovaní tela, ale aj tváre (napríklad dvojitá brada, ach!) a preto nám ošetrenie venovala do EVA CHARITY BAZAARU, kde je momentálne na tretinovej cene! Skúsite šťastie? Dražíme totiž až štyri cykly, aby ste si užili leto ako sa patrí! Pozrite si aukciu TU: https://eva.pluska.sk/evacharitybazaar/viewbids/750/coolsculpting-mazreku-medical-formovanie-tela

Ako to funguje?

Lekár/lekárka vám priloží na želanú oblasť aplikátor, ktorý sa na ňu pevne prisaje. Začína sa zmrazovanie. Prvých pár minút je nepríjemných, asi po piatich už necítite nič. Aplikátor má mínus 11 stupňov a keďže pokožka má približne 37, schladzovanie sa zastaví na asi piatich stupňoch. Takto ležíte 40 minút. Keď vám dajú dole aplikátor, ten tuk je ako kocka masla, keď ju vyberiete z chladničky. Nastala totiž kryštalizácia tukov a na základe nej asi tretina tukových buniek spácha samovraždu. Koniec, už sa nikdy neobnovia.

Treba si nastaviť reálne očakávania, úbytok tuku je max. 30 percent. "Vynikajúce výsledky mávame na bokoch, chrbte, stačí jedno, maximálne dve ošetrenia. Len si treba nastaviť reálne očakávania a povedať pravdu," upozorňuje Merita Mazreku. A my tiež - základ je dobrá a úprimná konzultácia. A taktiež vieme, že najdôležitejší je kvalitný prístroj a odborník, preto dražíme pre náš srdcový projekt CoolSculpting práve v tejto kombinácii.