Foto: EVA 8
#Lifestyle

LÁSKA ide cez žalúdok, VARENIE je sexi! O tom vás presvedčí augustová EVA

Foto: EVA 8
#Lifestyle

LÁSKA ide cez žalúdok, VARENIE je sexi! O tom vás presvedčí augustová EVA

16.7. 8:14 Editoriál pre vás píše šéfredaktorka Eva Blahútová.

Neviem ako vy, ale ja sa hrdo hlásim k označeniu gastroturistka. Ešte pred pár rokmi som sa cítila dosť trápne, keď som cieľ cesty vyberala podľa toho, či tam bola nejaká reštaurácia alebo aspoň stánok s občerstvením, no ako počúvam baby v svojom okolí, máme to tak asi všetky. Že dovolenka by bez večerných orgií v miestnej taverne nebola plnohodnotná a ani návšteva termalparku bez lángošov s dvojitou dávkou syru by nepriniesla stopercentné uspokojenie.

Láska k horám je hneď väčšia, keď si počas päťhodinovej túry doplníme energiu v niektorej z rázovitých chát a výlet s babami do niektorého z európskych veľkomiest je zážitkom len vtedy, keď speje od rannej kávičky cez predobedné prosečko, obed pri katedrále, poobednú zmrzlinu až k večeri s návštevou baru. Samozrejme, všetko sa to odohráva pri úctyhodných pamätihodnostiach, na ktoré máme pri klebetení dokonalý výhľad a ktoré následne aj navštívime. Ak ich, povedzme si pravdu, medzičasom nezavrú.

Jednoducho, leto, cestovanie a gastrozážitky patria k sebe.  Môj najbláznivejší nepochádza z Bangkoku, kde ma muž nútil ochutnať vyprážaného švába, ani z molekulárnej kuchyne, ktorú som ochutnala na ruskom kole. Je z michelinskej reštaurácie v jednom z Trumpových mrakodrapov pri newyorskom Central parku, kde sme si skupinka nadšencov dopriali degustačné trojhviezdičkové menu. Tvárili sme sa veľmi nóbl, aj sme rozprávali šeptom, ako sa to na kultivovaných gurmánov patrí. Boli sme však takí hladní, že v momente, ako nám personál naraz odkryl polievkové taniere, sme ani sekundu nezaváhali a lační sa vrhli na svoje porcie.

„Ehm,“ zaznel najprv diskrétny zvuk spoza našich chrbtov. A vzápätí hurónsky smiech od vedľajšieho stola. Čašníci totiž v ruke držali džbány s hlavnou ingredienciou polievky, ktorú nám teatrálne chceli naliať do tanierov, no akosi nestihli...

Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok, a už dávno to neplatí len vo vzťahu muža a ženy, ktorá mu servíruje segedín s piatimi knedľami. Myslím si, že každá z nás sme prišli na to, že leto, nové miesta aj nové priateľstvá získajú oveľa pestrejšie farby, keď ich ochutnáme. A práve o tom je naša nová Eva. Tak si ju užite, milé Evičky!