Prečo začať s jogou?
Foto: Pixabay
#Lifestyle

JOGA mení postavu aj život: Prekonajte bariéry a začnite cvičiť! S týmto všetkým vám pomôže

Prečo začať s jogou?
Foto: Pixabay
#Lifestyle

JOGA mení postavu aj život: Prekonajte bariéry a začnite cvičiť! S týmto všetkým vám pomôže

21.6. 10:21 Spevňovanie tela a ostrov pokoja v hektickom všednom dni. Dôvodov, prečo začať s jogou, je veľa - všetko, čo potrebujete vedieť, nájdete v článku.

Mnoho ľudí si myslí, že jogíni sú čudáci konzumujúci klíčky sediac v pozícii lotosového kvetu. Na jogu sa netreba pozerať s predsudkami, nijako vám neublíži a ani z nej "nezblbnete".

Kombinuje telesné cvičenia s dýchacími technikami a meditáciou s jasným cieľom: priviesť do rovnováhy telo, dušu a nájsť vnútorný pokoj. Je prirodzeným zabijakom stresu, pretože, jediné, na čo musíte mať zameranú svoju myseľ, (ak chcete cvičiť správne),  je držanie chrbta, ramien, rúk, nôh a pri tom všetko ešte správne dýchať. Tí, čo si myslia, že joga nemá s posilňovaním nič spoločné, veľmi sa mýlia: cvičenie vytvaruje svaly, podporí pohyblivosť tela, zlepší krvný obeh aj trávenie. Navyše, vedci dokázali, že vás urobí spokojnými a šťastnými!

Má v sebe niečo božské, božsky krásne, ale aj božsky upokojujúce. Asi preto je jej doterajším poslaním šírenie tejto krásnej energie. Či už prostredníctvom modelingu, alebo hodinami jogy, ktorá zmenila celý jej pohľad na život. Skvelý rozhovor s  krásnou LINDOU NÝVLTOVOU práve TERAZ v magazíne Madam EVA.
Má v sebe niečo božské, božsky krásne, ale aj božsky upokojujúce. Asi preto je jej doterajším poslaním šírenie tejto krásnej energie. Či už prostredníctvom modelingu, alebo hodinami jogy, ktorá zmenila celý jej pohľad na život. Skvelý rozhovor s krásnou LINDOU NÝVLTOVOU práve TERAZ v magazíne Madam EVA.
Zdroj: INSTAGRAM

Čo sa vďaka joge zlepší
1. Pohyblivosť
2. Posilnia sa svaly
3. Držanie tela
4. Pevnosť kostí
5. Zrýchli krvný obeh
6. Ľuďom s vysokým tlakom stlačí hodnoty na oveľa nižšiu úroveň
7. Zaručene zlepší náladu
8. Kvalita spánku

"Tú svoju" jogu by mal cvičiť každý. Hýbte sa hocikedy a hocijako. "Pre nás to už nie je voľba, je to nutnosť," povedala v rozhovore pre júnovú Madam EVA doktorka Petrášová. Berte preto pohyb ako vaše druhé zamestnanie. Nech je energiou nabitá MADAM EVA vaším novým začiatkom.

MADAM EVA prichádza so špeciálnou prílohou DUŠA.
Zdroj: MADAM EVA 6
autor:  Romana Kalická
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra