×
#Lifestyle

Jablčný ocot dokáže zázraky: Jennifer Aniston ho pije každý deň!

23.9. 20:54 Voda s jablčným octom nie je nič lahodné a určite by ste ju nevymenili za šálku voňavej kávy. Lenže táto bežná pochutina má viacero pozitívnych vplyvov na naše zdravie!

Pravidelné pitie vody s octom môže pomôcť s chudnutím, trávením, posilnením organizmu a s mnohými inými neduhmi. Jablčný ocot si starostlivo vyberajte a dajte prednosť nefiltrovanému v bio kvalite, pretože v ňom zostávajú kvasinky s enzýmami a proteíny, ktoré sa nachádzajú v tzv. octovej materskej blane. Voda s octom znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu, ale iba vtedy, ak ho pijete každý deň. Ideálne je piť ho ráno nalačno, ale môžete ho užívať počas celého dňa. Ak si tento elixír dáte ráno, pomôže vám získať svieži dych. Poradí si totiž s baktériami, ktoré sa v ústach množili počas noci a spôsobujú nepríjemný ranný dych.

Jablčný ocot má množstvo pozitívnych vlastností a účinkov na zdravie.
Zdroj: Shutterstock

Dobrý aj na chudnutie

Ak pred jedlom vypijete pohár vody s lyžičkou octu, budete sa cítiť viac sýti a nebudete mať takú veľkú chuť do jedla. Ak si ocot doprajete pravidelne, zlepší sa vám aj trávenie. Ocot podporuje tvorbu žalúdočných štiav a preto zlepšuje trávenie a zrýchľuje metabolizmus. Ak sa chcete dostať do formy, nezabudnite na pravidelný pohyb a zdravú stravu. Samotná voda s octom nakopne trávenie, ale odpoveďou na chudnutie nie je.

autor:  Nina Nová