Fit girl Martina Takáčová: Drastické diéty sú trápením tela!


A čo ak potrebujeme taký last minute plán napríklad pred dovolenkou, keď nám to s tým formovaním postavy trošku horí?
V prvom rade musím povedať, že to, čo platí na mňa, nemusí platiť všeobecne na všetkých. Každé telo je iné a reaguje na iné podnety. Čo však platí určite na každého, je kalorický deficit. Ten dosiahneme buď znížením príjmu kalórií, alebo zvýšením výdaja enegie. Takže v prípade, ak by ma čakala dovolenka alebo dôležité fotenie, kde by som chcela vyzerať čo najlepšie, zaradila by som do svojho tréningového procesu niečo navyše – beh, krátky intervalový tréning, bicykel. A je vhodné vyradiť rafinovaný cukor, zredukovať príjem pečiva, bielej múky, sladkostí a, samozrejme, aj alkoholu.

Martina Takáčová
Zdroj: Martina Takáčová


S programom cvičení BalanceTV, ktorý ste založili s Tatianou Židekovou, žnete jeden úspech za druhým. Pre koho je určený?
Program sme začali realizovať cez kovid, keď vo fitkách cvičiť nebolo možné. Ženy si naň zvykli a pokračujeme ďalej. Program je určený najmä pre tie, ktoré nemajú čas na presuny do fitka, možno sú na materskej a nemôžu si dovoliť byť dve hodiny mimo domova. Určite aj pre tie, ktoré nemajú rady plné fitká, vyhľadávajú súkromie, a v neposlednom rade pre všetky, ktoré chcú skúsiť niečo iné, menej tradičné. Babám dávame poriadne zabrať.