Foto: Slovenské Vinice
#Lifestyle

Exkluzívne neznamená drahé. Máme svetové vína za domácu cenu

22.6. 0:00 Leto je už v plnom prúde. Teplé dni sú časom na prijemné chvíle s priateľmi, kulinárske zážitky a perfektné víno. Túžite po atmosfére Azúrového pobrežia? Ešte predtým, ako si zabalíte kufor, mali by ste vedieť, že za jedinečnými vecami nemusíte cestovať. Svetové chute vám do obývačiek a záhrad prinesú aj Slovenské Vinice.

Víno je skvelým darčekom, rozprúdi konverzáciu, utužuje vzťahy a výborne sa dopĺňa s jedlami. No zároveň môže byť aj veľmi vhodnou pozornosťou, ktorou radi potešíme známych. Ak práve hľadáte takúto malú pozornosť, máme pre vás dobrý tip. Slovenské Vinice zaradili do svojej vínnej karty exkluzívne vína, ktoré sú ospevované doma aj vo svete. Prekvapia chuťou, exkluzívnym dizajnom a aj svojou cenou. Za fľašu prvotriedneho vína totiž zaplatíte približne päť eur. Na oplátku vám spríjemnia rande vo dvojici, väčšiu oslavu, alebo aj domáci relax pri pohári lahodného vína.

Diamant v pohári  

Svieže ružové víno? Pohár vychladeného Cabernet Sauvignon Rosé 2020, dokáže počas letných dní príjemne osviežiť a hodí sa k ľahším jedlám. Na prvý pohľad vám do očí udrie intenzívna ružová farba, a pri prvom dúšku zacítite sviežu chuť lesných jahôd a malín. Víno z Dolian, učarovalo chuťovým pohárikom čisto ženskej odbornej poroty na najväčšej ázijskej súťaži SAKURA Japan Women´s Award, kde sa stalo diamantom večera a držiteľom dvoch zlatých medailí. Zažite aj vy „Oišī!“ večer, čo znamená po japonsky lahodný, presne tak nazvali rúžový skvost v krajine vychádzajúceho slnka. Pripravte sa. Tento diamant v pohári vás skutočne naladí.

Ilustračné foto
Zdroj: Slovenské Vinice

Zmysly rozhodujú

Pri výbere vína, zohrávajú dôležitú úlohu zmysly. Ak siahnete po Veltlínskom Zelenom 2019 z malokarpatskej oblasti, zapojíte ich všetky. Prekvapí vás nielen svieža a ovocná chuť s jemnými kyselinkami, či trblietavo zlatá farba, ale aj pútavý dizajn fľaše s prvkami slovenského folklóru. Unikátnu chuť vína z portfólia Slovenských Viníc ocenili zlatou medailou odborníci na prestížnej medzinárodnej súťaži vín Concours Mondial de Bruxelles. Toto tekuté zlato sa poriadne pohrá s vašimi zmyslami.

Ilustračné foto
Zdroj: Slovenské Vinice

Chuť, ktorá trvá

Pre milovníkov vína, grilovania a pikantných jedál majú Slovenské Vinice skvelý tip – Frankovku Modrú. Tá učarovala svojou rubínovo červenou farbou rakúskym someliérom, ktorí jej udelili striebornú medailu na medzinárodnej súťaži AWC Vienna. Zo začiatku vás prekvapí intenzívna chuť čerešní, ktorá v sebe ukrýva tóny škorice a má stredne dlhú dochuť, ktorá doplní chuť vášho menu.

Ilustračné foto
Zdroj: Slovenské Vinice

Vidíte? Za svetovými chuťami nemusíte cestovať do ďalekých krajín. So Slovenskými Vinicami dostanete kus sveta aj do svojej obývačky. Naše vína chutia uznávaným vinárom na medzinárodných súťažiach, hosťom päťhviezdičkového hotela na ostrove La Réunion, ale aj zákazníkom michelinských reštaurácií v Marseille. Je dobré vedieť, že na Slovensku máme svetové vína, ktoré vynikajúco chutia a sú ohľaduplné aj k našim peňaženkám.

Ilustračné foto
Zdroj: Slovenské Vinice
autor:  PR článok

Video