Ilustračné foto.
Foto: Therme
#Lifestyle

Elegancia kráľovskej úrovne

Ilustračné foto.
Foto: Therme
#Lifestyle

Elegancia kráľovskej úrovne

24.6. 0:01 Výnimočnosť a tradícia. Zdravie a krása. Večnosť pokoja a tichá jedinečnosť okamihu.

Nádherne klasický kúpeľný Hotel Royal Palace***** v srdci Turčianskych Teplíc vás obdarí eleganciou, luxusom a pocitom, že to najlepšie si zaslúžite.

Zažite výnimočnosť a vychutnajte si decentnú noblesu kráľovského sveta. Chvíle relaxu pre dušu, rozmaznávanie tela vynikajúcimi službami medicínskeho wellness, individuálnym prístupom či excelentnou gastronómiou Restaurant Sissi: to všetko sme pripravili pre náročných hostí s vkusom a dôrazom na špičkovú kvalitu služieb.

Historické schodisko postavené v roku 1927.
Historické schodisko postavené v roku 1927.
Zdroj: Therme

Kúpele s kráľovskou korunou

Tradícia kráľovského Hotela Royal Palace***** siaha do druhej polovice 19. storočia, ale samotné Zlaté kúpele Turčianske Teplice boli vychýrené svojou liečivou vodou dlhé storočia.

Prvá zmienka o termálnych prameňoch Turca pochádza z roku 1281 z listiny uhorského kráľa Ladislava IV. Kúpele navštívili aj cisár Žigmund Luxemburský či vojvoda Maximilián Habsburský, ktorí si užívali blahodarné účinky turčianskej liečivej minerálnej termálnej vody.

Dnes je kráľovský liečivý termálny minerálny prameň súčasťou Royal Bath, balneo centra priamo v Hoteli Royal Palace*****. Royal Bath je mimoriadnou raritou slovenského kúpeľníctva. Bazén kruhového tvaru so zlatou mozaikou má vlastnú aktívnu piscinu, v ktorej termálna voda vyviera priamo z hlbín zeme.

Po kúpeli si môžete dopriať niektorú z našich kráľovských masáží, liečebných procedúr, termoterapie, hydroterapie alebo relax v zábale v luxusnej odpočinkovej miestnosti. Špecialitou sú celosvetovo unikátne procedúry s využitím 24 karátového zlata.

Pitný prameň liečivej vody v odpočinkovej zóne Royal Bath.
Pitný prameň liečivej vody v odpočinkovej zóne Royal Bath.
Zdroj: Therme

Art deco

Pôvodná budova hotela, pochádza zo zlatého veku obdobia secesie, z roku 1883. V tom čase niesla meno Elizabeth (Erszébet), na počesť cisárovnej Alžbety Bavorskej, známej aj ako Sissi. Už v tom čase bol hotel miestom pre spoločenskú smotánku, ktorá hľadala v kúpeľoch maximálne pohodlie, služby, výbornú kuchyňu a relax na najvyššej úrovni.

Kráľovský šarm si zachoval Hotel Royal Palace***** aj dnes, keď sa s nostalgiou vracia do krásnych dôb štýlu art deco, teda čias vyberaného vkusu, elegancie a noblesy dobrej spoločnosti.

Jednotlivé prvky interiéru v sebe spájajú decentne luxusné línie a čarovnú ozdobnosť začiatku minulého storočia. Eleganciu a nostalgiu hotelových priestorov prirodzene a citlivo dopĺňajú najmodernejšie smart technológie a skúsený personál.

Izba typu Štúdio.
Izba typu Štúdio.
Zdroj: Therme

Aktívny a zdravý oddych

Vyznávači aktívneho oddychu si určite prídu na svoje v krásnom prostredí Turca a Veľkej Fatry, ktoré ponúka množstvo cyklotrás a turistických chodníkov. Rodiny s deťmi ocenia prepojenie hotela so Spa & Aquapark zónou Zlatých kúpeľov Turčianske Teplice s vlastným vodným svetom a jedinečnou liečivou minerálnou termálnou vodou.

Súčasťou hotela je aj inštitút kardiovaskulárnej rehabilitácie INCARE, ktorý je nadštandardným zdravotníckym zariadením a primárne sa zameriava na prevenciu, diagnostiku a liečebnú rehabilitáciu širokého spektra srdcovo-cievnych ochorení. Cieľom kardiorehabilitácie či preventívnych programov pod vedením skúsených lekárov a zdravotníkov je opäť vrátiť vaše srdce do hry.

Royal Bath.
Royal Bath.
Zdroj: Therme

Pre vybranú spoločnosť

Hotel Royal Palace***** je zároveň miestom, ktoré si vybudovalo vynikajúcu povesť ako miesto, kde môžete prežiť svoju rozprávkovú svadbu či inú spoločenskú a rodinnú udalosť. Priestory spoločenskej sály Kursalon, letnej terasy a mimoriadna kuchyňa Restaurantu Sissi spolu s vysokým levelom kvality služieb a personálu vám pre tieto výnimočné chvíle pripravia komplexný servis podľa vašich individuálnych požiadaviek.

Reštaurácia Sissi.
Reštaurácia Sissi.
Zdroj: Therme

Zdravá a bezpečná dovolenka

Zlaté kúpele Turčianske Teplice na čele s Hotelom Royal Palace***** pritom myslia aj na dôsledné dodržiavanie všetkých hygienických odporúčaní.

„Kúpele vždy boli zdravotníckym zariadením, preto dbáme na vysoký štandard protiepidemiologických a hygienických opatrení tak, aby sa naši klienti cítili čo najbezpečnejšie,“ hovorí Ing. Z. Ďurinová – generálna riaditeľka kúpeľov Turčianske Teplice.

Strávte zdravú a bezpečnú dovolenku v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice v Hoteli Royal Palace*****.

Royal Palace a areál Spa&Aquaparku.
Royal Palace a areál Spa&Aquaparku.
Zdroj: Therme
autor:  PR článok

Video

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

#evahriesnedobra