Foto: Shutterstock
#Lifestyle

Desivé: Tieto zdravotné problémy rozoberáme v internetových "poradniach"

3.11. 2020 10:18 S internetom je to ako s ohňom. Zvolili ste si ho za osobného guru a šamana? Konzultujete s ním všetky svoje neduhy? Môžete sa nepekne popáliť.

Najklasickejšia klasika rozoberaná na internete je meškajúca menštruácia. Podľa rád z internetu sa slečny nalievajú červeným vínom, kombinujú bylinky a investujú do 10 babytestov, kým im napadne, že by im na prípadné otázky mohol odpovedať lekár.

Výtoky. Na chatoch sa rozoberá farba, konzistencia... Podľa „dobrých rád“ sa skúšajú tri druhy voľnopredajných vaginálnych tabliet, doužívajú sa tie, ktoré im predpísali minule, alebo kamarátkine. Rieši sa, ktoré jogurty si kam treba dávať, a až po zlyhaní nasleduje gynekologická ambulancia.

Neschopnosť počať. Od merania bazálnej teploty po skúmanie konzistencie pošvového hlienu a nemenovaných prognostikov otehotnenia, metódou feng-šuej sa rieši všetko, len nie seriózne vyšetrenia. Pľuje sa na sklíčka a ovulačné testy, a pritom by stačil jeden spermiogram u partnera a jedno vyšetrenie ovulácie u ženy.

„Poraďme si navzájom“, „hľadám pomoc“, „zdravotné rady“... nechcete sa na to vykašľať?
Zdroj: Shutterstock

Nepravidelné krvácanie. Podľa internetu sa aplikujú zeleninové zmesi, vitamíny na podporu krvotvorby, a pritom stačí preliečiť dlhotrvajúci zápal a je po probléme.

Záver: Kašlite na internet, nech už máte okýkoľvek problém, bežte k lekárovi!

Video