×
Foto: Profimedia
#Lifestyle

Už čoskoro sa dočkáme TROPICKÝCH HORÚČAV: Kedy k nám dorazia?

31.5. 2022 8:08 Dúfame, že máte šatník na leto pripravený. Už v najbližších dňoch sa totiž budete chcieť obliekať len do vzdušných a ľahkých látok!

Prvý júnový týždeň sa opäť priblížime k vysnívanému letnému obdobiu. "Všetci tí, ktorí milujú teplo, si tento týždeň prídu na svoje. S príchodom júna − prvého letného mesiaca z meteorologického hľadiska − Slovensko čaká typicky letné počasie s teplotami nad +30 °C," uvádza portál iMeteo.sk.

PODROBNÚ PREDPOVEĎ NÁJDETE V »GALÉRII«

Začiatok týždňa ešte nič takého nesignalizuje, po chladnejšom víkende nás čakal oblačný pondelok, miestami dokonca s prehánkami. Teplotne sa pohyboval len v jarných hodnotách od +15 do +23 °C. Avšak od utorka sa na nás chystá poriadny skok do iného ročného obdobia, každým dňom s vyššou a vyššou intenzitou.

„V utorok sa nad nami sa bude nachádzať nevýrazné pole vyššieho tlaku vzduchu a zároveň k nám od juhozápadu bude prúdiť teplejší vzduch, ktorý výraznejšie dvihne teploty na našom území," píše portál.

Anketa Aká je pre vás ideálna teplota počas letných dní?

Pripravte sa tak na jasný až polojasný utorok s možnými prehánkami najmä počas noci. Teploty, narozdiel od tých pondelkových budú už vo vyšších hodnotách, vystúpia až na +25 °C, v južných okresoch dokonca do +27 °C.

V neskorších hodinách však dorazia od západu zrážky a hrozia aj búrky. V stredu sa opäť oteplí, oblečenie si nachystajte na počasie zhruba od +21 do +28 °C

Pokračovanie na ďalšej strane: Na čo počas tropických dní netreba zabúdať? »»»