#Lifestyle
Spánok
Foto: pexels

Čo znamená, keď sa vám sníva o peniazoch? Poradíme vám, ako sa vyhnúť nočným morám

24.11. 2022 9:39 Či už patríte k tým, čo si radi dlho pospia, alebo vám k dokonalému odpočinku stačí krátky spánok, z času na čas ku každému z nás prichádza sen. Odborníci hovoria, že sa nám sníva 4 až 6-krát za noc, za celý týždeň si však zapamätáme len dva-tri sny. 

Ak sa nám sníva častejšie než zvyčajne, údajne za to môže pocit chladu alebo naopak tepla v noci, ale aj zmeny hormonálnej hladiny či chronické bolesti. 

Sny v sebe môžu ukrývať emócie potlačené počas dňa
Sen je často nositeľom veľmi osobných informácií a vie byť veľmi intenzívny. Je prirodzené, že ak nás zaujme, radi v ňom hľadáme hlbší význam. Niektorí dokonca radia, aby sme svoje sny brali vážne, ich obsah si zapisovali a snažili sa premýšľať nad ich symbolikou a tým, aké pocity v nás vyvolali.

Spánok
Spánok
Zdroj: pexels

Výklad snov nie je výmyslom modernej doby, má za sebou dlhú históriu.  Už v starovekom Grécku sa v slávnej Delfskej veštiarni venovali aj vykladaniu snov. Na pútnických miestach, kam sa prichádzali ľudia oddávať modlitbe a prespávali, to čo sa im prisnilo, im následne vykladali kňazi.

Snívalo sa vám o peniazoch? Sen neprekladajte doslovne!
Dnes máme výhodu, že za výkladom snov nemusíme nikam putovať. Stačí pár klikov na internetových stránkach, venovaných skrytým symbolom našich snov. Ak sa vám napríklad snívalo peniazoch, zistíte, že ak ich vo sne dostanete, čakajú vás výdavky. Ak ste ich našli na ulici, budete mať šťastie v hre. Pozor, ak si v spánku zoberiete pôžičku! Čaká vás hlava plná starostí. Ak peniaze vo sne počítate, pripravte sa na vysoký zárobok. Ak ich vo sne stratíte, znamená to, že vám práca nepôjde od ruky.

Spánok
Spánok
Zdroj: pexels

Neskorá večera privolá nočné mory
Iste ste už zažili pocit, že sen bol natoľko živý, až sa priblížil skutočnosti. Ak išlo o strašidelnú nočnú moru, môžu vás naplniť pocity obáv a nespokojnosti. Na vine desivých snov môže byť aj kalorická večera, nadváha či stres. Plný žalúdok vás vytrhne zo spánku len krátko potom, ako sa vám konečne podarilo zdriemnuť.

Neskorá večera
Neskorá večera
Zdroj: pexels

Ak sa neželaným nočným morám chcete vyhnúť, aj v tomto prípade platí, že ľahká zdravá večera je prvým krokom, aby sme sa vyspali doružova. Potom aj naše sny môžu veselé, pobavia nás a prinesú nám pozitívne naladenie na celý deň. 

Pôžička: https://www.financnahitparada.sk/pozicky?utm_source=nmh