žena s melónom
Foto: getty images
#Lifestyle

Brutálne teplo?! Týchto 15 vychytaných trikov vás ochladí bez nezdravej klimatizácie

Brutálne teplo?! Týchto 15 vychytaných trikov vás ochladí bez nezdravej klimatizácie

Ochladzujte, ale rozumne a rafinovane
Ochladzujte, ale rozumne a rafinovane
Zdroj: Shutterstock

4. Pozor na „bižu“ a kabelky s retiazkovými ramienkami. V teple ich radšej nechajte doma. Inak vás bude porážať z topiacej sa pozlátky na šperkoch! Čierne alebo zelené pečiatky v dekolte, okolo krku, rúk – ak sa vám už pritrafia – vyčistíte citrónovou šťavou. Šperky už, žiaľ, nevyčistíte ničím.

5. Nelakujte! Lak na vlasy obsahuje látky, ktoré sa vám môžu vypomstiť v podobe pigmentových škvŕn! Tiež vysaďte kozmetiku obsahujúcu alkohol, agresívne prípravky proti akné a na osvieženie používajte tak často, ako sa len dá, termálnu vodu v rozprašovači alebo spreji.

 6. Ochucujte jedlo bylinkami, šetrite soľou. Keď sa ortuť teplomera tlačí do nebeských výšin, každé zrnko soli navyše vás oberie o veľa vody. Dobre posoliť rovná sa skočiť šípku do problémov spojených s dehydratáciou.

7. Jedzte výlučne v malých dávkach viackrát denne. Metabolizmus vyprodukuje veľa tepla, keď sa pasuje sa s veľkou dávkou potravy. 

8. Každú hodinu si na zápästia pustite vlažnú vodu. Stačí minúta a udeje sa zázrak! Zápästia sú bohato prekrvené a na telo bude tento rituál pôsobiť blahodarne, rovnako ako sprcha. Ochladená krv vám dodá energiu na ďalšie pekelne horúce hodiny.

Video

Diskusia
#evahriesnedobra