Foto: EVA 12
#Lifestyle

ALL YOU NEED IS LOVE v decembrovej EVE: Dominika Cibulková je tvárou vydania plného LÁSKY!

13.11. 2020 9:04 Editoriál pre vás píše redaktorka Radka Morongová.

Anna Karenina pre ňu skočila pod vlak. Gatsby si postavil dom presne oproti cez jazero, aby na ňu každý deň videl. Júlia sa radšej bodla dýkou, než by mala žiť bez lásky (aj keď v prípade Shakespearovej tragédie išlo najmä o zle odkomunikovaný plán, čo len potvrdzuje, že komunikácia je alfa a omega vzťahu). Veľké literárne či filmové príbehy môžu za naše veľké očakávania. Preto sme prekvapené, keď tie naše vzťahy zrazu vyzerajú inak.

Surovejšie. Skutočnejšie. Špinavejšie. Nudnejšie???
Poznám dva citáty, ktoré podľa mňa dokonale vystihujú naše vzťahy. Prvý je od americkej spisovateľky Hanye Yanagihara z jej knihy Malý život: „Byť s tebou je ako žiť v nejakej vymyslenej krajine. Myslíš si, že je to napríklad les, ale ono sa to zrazu zmení a je z toho lúka alebo džungľa, alebo ľadové útesy. A všetko to je krásne, ale aj podivné a ty nemáš mapu a nechápeš, ako si sa tak rýchlo dostal z jednej krajiny do inej, a nikdy nevieš, kedy sa premení znovu, a nemáš žiadne vybavenie, ktoré by sa ti mohlo hodiť. A tak ideš ďalej a snažíš sa prispôsobovať za pochodu.“ Jednoducho, nikto z nás nemá v ruke manuál na vzťah. Potvrdili nám to aj známe páry, keď sme im podstrčili náš mierne „podrývačný“ dotazník. Každý z nás je jedinečný a každý človek funguje inak. V tom je tá krása a zároveň ten des.

Ten druhý citát je od Maxima E. Matkina a hovorí sám za seba: „Láska je k..va neznesiteľná.“ Je to tak, že? Byť zamilovaný a byť vo vzťahu sú dve rozličné veci, tvrdí to aj psychologička Jana Beňušková, s ktorou sme sa rozprávali o „láskach za kabelku“. A zaklincuje to príbeh našej čitateľky, ktorá v mene pokojnej domácnosti dobrovoľne a rada zatvára oči aj pred neverou. Názor si urobte sami. Najčistejšia forma lásky je tá materinská. Ale aj tá najskôr obráti váš život hore nohami, až potom vám dovolí spoznať ten zvláštny pokoj mysle.

Prešla tým aj naša hviezda titulky Dominika Navara Cibulková, ktorá so svojím synom Jakubkom a manželom Michalom prežíva najkrajšie obdobie života. Dominika je tvárou vianočného EVA CHARITY BAZAARU a ja vám odporúčam zastaviť sa v našom Hotliste, kde vám módna redaktorka Mirka ukáže, aké luxusné vecičky si môžete vydražiť!

Špeciál LÁSKA-NELÁSKA sme pre vás náročky pripravili v čase, keď tú lásku všetci potrebujeme ako soľ, lebo okolo nás zúri niečo, o čom sa naše vnúčatá raz asi budú učiť v škole. Zatvorte facebooky, instagramy, odpojte sa od negatívnych správ.  All you need is LOVE, nech už je jej forma akákoľvek.

Zdroj: EVA 12