#Kvízy
Fantastické tvary rezidencie Casa Batlló v Barcelone.
Foto: Shutterstock

Ako dobre poznáte slávne stavby svetových metropol? Schválne, či viete, kde sa nachádza TOTO

7.7. 15:00 Historické budovy, námestia, chrámy, veže... Svet je nádherný a pestrý! Otestujte sa, ako dobre poznáte slávne architektonické skvosty.

Nedokončená Sagrada Familia je jednou z najznámejších pamiatok katalánskej Barcelony.

1/8 - Sagrada Familia: rímskokatolícka bazilika, na ktorej pracujú už od roku 1882. Jej dokončenie je plánované na rok 2026 pri príležitosti 100. výročia smrti architekta Gaudího. Viete, v ktorom meste sa nachádza?

JB 25 Miláno - Ľudia sa zhromažďujú počas predstavenia talianskej akrobatickej letky Frecce Tricolori nad Milánskou katedrálou v Miláne 25. mája 2020 pri príležitosti 74. výročia vzniku talianskej republiky. Taliansko od pondelka začína s testovaním 150.000 ľudí na prítomnosť protilátok nového koronavírusu za účelom zistenia skutočného rozsahu nákazy v krajine. Cieľom je zistiť, koľko ľudí bolo infikovaných a či sa tento počet zhoduje s oficiálnymi údajmi. FOTO TASR/AP 

People gather to see the

2/8 - Táto gotická katedrála sa nachádza v Taliansku. Je žiadaným objektom turistov a tiež sídlom arcibiskupa. V ktorom talianskom meste sa nachádza?

Foto: Profimedia.sk, Luca Bruno
#Kvízy
Barcelona – Park Güell

3/8 - Prekrásny park plný Gaudího diel je pomenovaný po podnikateľovi menom Eusebi Güell, ktorý si u architekta tento projekt objednal. Viete, kde sa toto veľkolepé dielo nachádza?

Chrám Vasiľa Blaženého, Moskva, Rusko. Zdroj foto: MarinaDa/Shutterstock

4/8 - Sobor Pokrovu alebo Chrám Vasilija Blaženého symbolizuje spojenie Ruska s Európou a Áziou. V ktorom meste sa nachádza?

Foto: profimedia, Shutterstock
KK5 New York - Pohľad na budovu Empire State Building vysvietenú v červeno-bielych farbách na podporu zdravotníckeho personálu 31. marca 2020 v New Yorku. Celkový počet úmrtí počas pandémie nového koronavírusu v USA prekročil v stredu skoro ráno 4000, čo je viac ako dvojnásobok počtu spred troch dní. FOTO TASR/AP
The Empire State Building is illuminated in red-and-white lights to honor emergency medical workers, Tuesday, March 31, 2020, in New York. The new coronavirus causes mild or moderate sy

5/8 - Jeden z prvých mrakodrapov v Spojených štátoch je postavený v štýle Art deco na ostrove Manhattan. Budova má 102 poschodí a jej výstavba bola ukončená roku 1931. O ktorú budovu ide?

Kukulkánova pyramída

6/8 - Kukulkánova pyramída je úzko spojená s mayským kalendárom, má 356 schodov a 18 terás, ktoré zobrazujú 18 mayských mesiacov. Kde sa nachádza?

Foto: Frank Franklin II, getty images
Legenda o poklade Inkov sa možno čoskoro dočká dôkazov.

7/8 - Machu Picchu, známe aj pod názvom stratené mesto, postavili starí Inkovia. V dobe výstavby ešte nepoznali koleso a tak všetky kamene na stavbu vyniesli na horu ručne. Kde presne sa nachádza?

Chrám Angkor Vat v dnešnej Kambodži dal takmer pred 900 rokmi postaviť khmérsky kráľ.

8/8 - Angor Wat je zostava viacerých chrámov, kde sa zmestí takmer milión ľudí! V súčasnosti predstavuje najväčší náboženský komplex na svete. V ktorej krajine sa nachádza tento skvost?

Foto: Reuters, Profimedia.sk
Hrať znova Ďalšie kvízy
autor:  Romana Kalická
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra