Ilustračný obrázok.
Foto: Adidas
#Krása

Zlepši svoj bežecký výkon so správnou technikou behu

Ilustračný obrázok.
Foto: Adidas
#Krása

Zlepši svoj bežecký výkon so správnou technikou behu

14.8. 2:05 Popri chôdzi je beh pre človeka druhým najprirodzenejším pohybom. Možno aj práve preto patrí medzi obľúbené aktivity mnohých ľudí.

Každý bežec preferuje iné tempo, iný povrch, či rozdielnu vzdialenosť. Existuje však jedna súčasť behu, ktorú by sme mali všetci ovládať rovnako - správna technika. Leo Lendvorský (@LeoLendvorsky), kapitán bežeckej komunity adidas Runners Bratislava, vám spolu s hlavnou ambasádorkou projektu “My first 10 K“, Sisou Križanovou (@sisa_kr), ukáže, ako môžete pomocou cvičení zlepšiť vašu techniku behu.

Majte vysoké ciele, ale dbajte aj na svoje zdravie.

Správna technika behu je veľmi dôležitá, najmä ak máte za cieľ zabehnúť niektorý z dlhších a náročnejších behov. Eliminuje zranenia a dokáže výrazne zlepšiť váš bežecký výkon. So správnou technikou behu sa nenarodíme, musíme ju nadobudnúť cvičením. Ak chceme zlepšiť našu techniku behu, tak by sme sa nemali vyhýbať špeciálnym bežeckým cvičeniam ako napríklad nízky a vysoký skipping, či predkopávanie a zakopávanie.

Ak nemáte vhodnú obuv, ani správna technika vás v uliciach nezachráni.

Všetko je to o pevnej zemi pod nohami. Bežecké tenisky adidas Pulseboost HD sa v uliciach cítia ako doma a sú pripravené na akékoľvek neočakávané situácie. Tenisky majú priliehavú konštrukciu z priedušného úpletu, vyznačujú sa strategicky umiestnenými neelastickými plochami na spevnenie strednej časti a nesú sa na responzívnom nízkoprofilovom tlmení. Nový typ podrážky Continental™ Adaptive Traxion z gumy Continental™ má výnimočný záber na mokrom aj suchom povrchu. Tenisky kúpite v predajniach adidas alebo v e-shope www.adidas.sk/Pulseboost.

Pridajte sa k adidas Runners.
Staňte sa súčasťou komunity adidas Runners Bratislava a posúvajte svoje bežecké limity ďalej! Čaká vás množstvo bežeckých a silových tréningov s profesionálnymi trénermi, ktoré vám prináša adidas úplne zadarmo. Každý týždeň zažijete kopec zábavy a spoznáte nových ľudí. Viac informácií nájdete na stránke www.adidas.sk/adidasrunners a vo Facebook skupine adidas Runners Bratislava.

Zdroj: PR článok

Video

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

#evahriesnedobra