Foto: Benefit
#Krása

Zanedbávate obočie? Vďaka odborníkom to môže byť najkrajšia ozdoba vašej tváre

Foto: Benefit
#Krása

Zanedbávate obočie? Vďaka odborníkom to môže byť najkrajšia ozdoba vašej tváre

14.7. 13:39 Tetované obočie sa už nenosí! Skúste sa na tvár pozrieť očami plastickej chirurgičky.

Dôležité je nájsť tú správnu mieru zvýrazňovania a prispôsobiť obočie prirodzenému rastu. Ako to vidia profesionáli? MUDr Miroslava Lopatková, plasticky chirurg, Mediskin dokáže zvrátiť “následky” zákrokov, ktoré naše obočie nevhodne premenili. Tvar oblúka závisí aj od stavu pokožky okolo neho.

Čo ak máme poklesnúte obočie spolu s pokožkou na čele?
V tomto prípade máme niekoľko možností korekcie. Tou prvou je použitie botulotoxínu. Jeho cielenou aplikáciou vieme dosiahnuť zdvihnutie bočnej časti obočia. Tým dosiahneme otvorenejší pohľad, ktorý v niektorých prípadoch je aj postačujúci. Stáva sa, že obočie máme evidentne poklesnuté vo vyššom veku, za čo môže ochabovanie kože. Vtedy máme dve možnosti ako ho zdvihnúť. Pomocou liftingových nití, ktoré sa zavádazjú pri vlasovej hranici alebo chirurgickou technikou. V tomto prípade je rez umiestnený na úrovni vlasovej hranice alebo priamo vo vlasoch v príslušnej lokalite.

Najlepšie zvýrazní obočie špirálová kefka. Stačí ho vyčesať dohora a do strán.
Zdroj: shutterstock, archív firiem

Čoraz viac žien nie je spokojných s tvarom a farbou vytetovaného obočia. Ako ho znovu premeniť na prirodzené?
Aj v prípade zle vytetovaného obočia je možnosť ho zdvihnúť do správneho postavenia spomínanými dvoma technikami. Platí to ale iba v prípade, že je umiestnené nízko. Pokiaľ je vytetované vysoko je jediná šanca pigment laserom odstrániť. Dnešné moderné techniky ponúkajú prirodzenejšie a rozhodne krajšie spôsoby jeho úpravy ako v minulosti.

Viac o obočí sa dočítate v júlovej EVE.

Zdroj: EVA

 

autor:  Gabriela Šírová