Foto: MZ Skin
#Krása

Vyskúšali by ste LED masku pre KRÁSNU PLEŤ? Pre toto ju milujú celebrity

28.9. 2021 12:00 Victoria Beckham, Alexa Chung, Kourtney Kardashian a iné krásky prisahajú na LED ošetrenia. A čo vy? Hlasujte v našej ankete na konci článku!

Vraví sa, že LED svetelná terapia (fotónová terapia) nahrádza ošetrenie v salóne či na klinike. Je vraj najlepšou voľbou k tomu, aby sme mali pleť bez nedokonalostí, žiarivú a bez vrások. Podľa dermatológa z New Yorku by sme mali myslieť na svetelné lúče ako na dôležitú prísadu. Certifikované LED masky majú podľa vedcov biologický účinok, stimulujú tvorbu kolagénu, pôsobia na receptory v kožných bunkách. Aj bez kozmetiky či invazívnych procedúr dokážu zvýšiť prietok krvi, dodať živiny a kyslík. To všetko potrebuje naša pleť na svoju obnovu.

Kde vznikla LED terapia?

Prvý, kto vyskúšal LED svetlo na pokožke, bola spoločnosť NASA. Astronauti utrpeli vo vesmíre rôzne poranenia a tento zdroj svetla urýchľoval ich hojenie. Dnešné masky, ktoré produkujú LED svetlá, musia byť bezpečné pre pokožku a oči. Žiadna z farieb nepreniká do oka a nepoškodzuje zrak. Svetlo z LED masky sa dá zjednodušene popísať ako viditeľná časť elektromagnetického žiarenia rôznej frekvencie. Dosahuje rôzne vlnové dĺžky v intervale od 390 do 760nm. Pri tejto terapii preniká svetlo do kože ako prúd energie. Rôzne vlnové dĺžky svetla majú rôzne pozitívne účinky pri starostlivosti o pleť. Čítajte na ďalšej strane ktorá farebná vlnová dĺžka je vhodná pre vás.

autor:  Gabriela Šírová

Video