×
#Krása

VIETE správne nanášať krém či sérum? Nepohodu na tvári môže spôsobovať týchto 5 beauty CHÝB!

14.12. 2022 20:33 Hoci máte kvalitný krém, stále máte pocit, že pleť je v nepohode? Možno len nesprávne používate kozmetické prípravky. Skúste sa vyvarovať týchto chýb a pleť sa vám poďakuje.

1 Priveľa prípravku

Občas sa môže kozmetický prípravok premeniť na lepidlo, stáva sa to najmä v prípade, keď to preženiete s množstvom. Pri sére stačí naozaj naniesť iba jednu kvapku na čelo, jednu na nos, jednu na každé líce a jednu kvapku na bradu. Všetko dôkladne vmasírujte, prípadné zvyšky rozotrite na krk a dekolt. Platí to aj pri nanášaní a kombinovaní prípravkov. Lotion, sérum a krém by mali byť maximum.

2 Počkajte niekoľko minút

Niektoré hutné prípravky potrebujú viac času, aby sa dôkladne vstrebali do pleti. Svoje môžu zohrať aj niektoré zložky. Lepivý pocit môže niekedy zanechať aj vysoká koncentrácia kyseliny hyalurónovej. Preto produkty obsahujú maximálne dve percentá tejto obľúbenej zložky. Ideálne je, ak pri týchto prípravkoch počkáte medzi ich nanášaním niekoľko minút, aby mali dostatok času zaschnúť.

Rozžiarte pleť.
Zdroj: Shutterstock, profimedia.sk, archív firiem

3 Nevhodné poradie

Problém môže spôsobiť aj nevhodné poradie nanášania produktov. Mali by ste začať s najľahšou textúrou a postupne pridávať hutnejšie. Najskôr pleť vyčistite cleanserom, prípadne dočistite tonikom, potom naneste ľahký lotion, sérum, očný krém a denný krém.

4 Rovnaký rad produktov

Nie je podmienka, aby ste používali produkty jednej značky. Pokojne môžete kombinovať jednotlivé prípravky podľa toho, ako vám to vyhovuje.

5 Doba spotreby

Sledujte, dokedy treba spotrebovať otvorený produkt. Zatvorený prípravok samozrejme vydrží so dátumu spotreby, ale akonáhle ho otvoríte, začína odpočítavanie. Krém zvyčajne treba spotrebovať do jedného roka, očnú starostlivosť do šiestich mesiacov.

autor:  Nina Nová