Foto: Adidas
#Krása

Vieš, ktoré bežecké tenisky sú pre teba tie správne?

6.9. 2019 2:05 Priznajme si to. Mnohé z nás si bežecké tenisky vyberajú podľa farby, či podľa štýlu.

Často však zabúdame na dôležité aspekty, ktoré nám majú pri behu zabezpečiť najmä pohodlie a bezpečnosť.

Leo Lendvorský (@LeoLendvorsky), kapitán bežeckej komunity adidas Runners Bratislava, vám spolu s bežeckou trénerkou adidas Runners Bratislava, Alexandrou Štukovou (@alexstukova) a technologickým špecialistom adidas, Jančim Doménym (@coachjanci), ukážu, ako vybrať tie správne bežecké tenisky podľa jednotlivých funkcionalít a technológii.

V poslednom videu tejto minisérie si predstavíme bežecké tenisky adidas, presnejšie modely Ultraboost 19, Pulseboost HD, Solarboost, Solarboost ST a adizero Boston.

Tenisky adidas Ultraboost 19 patria medzi tohtoročné novinky. Boli inšpirované a vyrobené pre novú éru behu – pre typ behu, ktorý je kreatívnejší a spoločenský. Obsahujú o 20% viac technológie BOOST než prvá generácia Ultraboost, čím ponúkajú vyššiu návratnosť energie pri behu ako kedykoľvek predtým. Sú doplnené ľahkým dielom Torsion Spring pre optimalizovanú úroveň flexibility v špičke a torzie v strednej časti. 3D konštrukcia päty drží nohu pri náraze a poskytuje zvýšenú podporu a stabilitu pri behu, pričom bezšvový zvršok Primeknit 360 zabezpečí absolútne pohodlie.

Pred samotným výberom tenisiek by sme mali poznať svoje chodidlá, preto tréneri adidas Runners Bratislava odporúčajú vyhotovenie tzv. footscanu vo Fyzio.sk.

Zdroj: PR článok

Video