Foto: profimedia.sk
#Krása

Účinné pleťové rituály, ktoré vám nezaberú viac ako 5 minút!

Foto: profimedia.sk
#Krása

Účinné pleťové rituály, ktoré vám nezaberú viac ako 5 minút!

7.4. 6:09 Zaraďte pleťové rituály do svojej rutiny, stačí k tomu 5 minút denne.

Pleťová rutina by mala byť nevyhnutnou každodennou súčasťou každej ženy, a to ráno aj večer. Na pleti lipne počas celého dňa znečistený vzduch a prach, ktorý v kombinácii s kožným mazom zanáša póry. Zaraďte preto do svojej rutiny pleťový rituál, ktorý si môžete užívať ako posvätnú chvíľku, ktorú venujete sami sebe a predovšetkým svojej pleti.

POZRITE SI  ROZHOVOR s ambasádorkou ORIFLAME Verou Wisterovou a make-up artistkou a beauty školiteľkou ORIFLAME Luciou „Lussi“ Šenkovou:

1. Časť rituálu – Dvojité odlíčenie
Ako naša pleť vyzerá, je odrazom toho, ako sa o ňu staráme. Vrásky, ani ďalšie neduhy sa na nej nevytvoria cez noc a ak im chceme predchádzať, je nutné dodržiavať rituály. Dôležité je vedieť, aké produkty, kedy a v akom poradí používať a ako spolu navzájom pôsobia. Dodržiavaním kompletnej starostlivosti zaistíte, že vaša pleť bude správne vyčistená, hydratovaná a získa potrebnú starostlivosť.

Základom je dočista odlíčená pleť. Časy, kedy sa stačilo odlíčiť obyčajným krémom či mydlom sú preč. Cez deň je pleť zaťažovaná make-upom a cez noc sa na nej nahromadia nečistoty zo vzduchu, vankúša a starých kožných buniek. Preto je dôležité dbať na jej očistenie nielen večer, ale aj ráno.

Časy, kedy sa stačilo odlíčiť obyčajným krémom či mydlom sú preč.
Zdroj: Shutterstock

Správne by mal byť tento krok dvojfázový - pri prvom čistení siahnite po prostriedku na olejovej báze, v tom druhom siahnite po géle, ktorý pleť osvieži a zbaví ju posledných zvyškov nečistôt, bez toho, aby došlo k poškodeniu ochrannej bariéry pleti. Počas čistenia sa zároveň aktivuje krvný obeh, čo podporí jej rozjasnenie.

2. Časť rituálu - starostlivosť
Aplikácia očného krému
Oblasť okolo očí z rituálu nikdy nevynechávajte. Platí, že čím skôr sa jej začnete venovať, tým skôr si zaistíte mladistvý vzhľad aj v pokročilejšom veku. Koža v oblasti očí je veľmi jemná a vplyvom spomaľujúceho sa vzniku kolagénu stráca svoju pružnosť.

V očnom okolí naviac nenájdeme póry, ktoré by pokožku prirodzene premasťovali. Majte na pamäti, že pri akejkoľvek manipulácii v tejto tvárovej oblasti by ste mali byť čo najviac šetrná, či už sa to týka odličovania maskary, alebo nanášania krému.

To, že sa krémy delia na denné a nočné má totiž svoj dôvod.
Zdroj: ORIFLAME

Aplikácia séra
Sérum povzbudzuje pleť, aby bola na pohľad aj dotyk plná sviežosti a vitality. Vďaka tomuto prostriedku sa jej dostane vysoko koncentrovaná dávka aktívnych látok, ktorá pomáha dokonalému vstrebávaniu krému, ktorých aplikácia nasleduje v ďalšom kroku.

Aplikácia krému
Existujú kombinované krémy, ktoré odporúčajú nanášanie ráno aj večer. Tým sa vyhnite. To, že sa krémy delia na denné a nočné má totiž svoj dôvod. Tie denné majú ľahkú textúru, čím sú aj vhodným podkladom pod make-up, zaisťujú pleti celodennú výživu, hydratujú a vďaka SPF faktoru ju aj chránia. Nočné krémy sú hutnejšie a neobsahujú SPF faktor ani rozjasňujúce látky, zato sú bohatšie na koncentráciu aktívnych látok, ktoré pleti dodajú extra výživu, zatiaľ čo spíte.

Doprajte si 5 minút pleťového rituálu s 5 produktami NovAge
Každá žena sa chce pýšiť mladšou a zdravo vyzerajúcou pleťou bez ohľadu na vek. Kľúčom k tým najlepším výsledkom je nielen vhodná kombinácia produktov, ale tiež ich správna aplikácia. Vyberte si preto vhodnú radu priamo pre vás a zaraďte dôležité pleťové rituály do každodennej rutiny.

Klinické testy potvrdzujú, že pri dodržiavaní kompletného rituálu dosiahnete najmenej 7x lepšie výsledky. A nezabúdajte - prvým krokom k úspechu je vždy dôkladne vyčistená pleť. Na predaj na e-shope www.oriflame.sk

Keď sa spojí veda so silou prírody, býva to spravidla dobré znamenie. To platí aj pre kategóriu produktov NovAge, v ktorej nájdete výťažky z rastlinných kmeňových buniek, ktoré prirodzene bojujú proti procesu starnutia pleti.
Zdroj: ORIFLAME

 

 

autor:  PR článok