Pokiaľ máte možnosť výberu, pre krásu vašej pleti je najvhodnejšie rúško z bavlny, úplne ideálnou je francúzska bavlna.
- Dajte si záležať, aby ste mali rúško vždy čisté - každý deň ho vyperte (odborníci odporúčajú aj jeho vyváranie).
- Neperte ho v aviváži!
- Po vyysušení rúško prežehlite.
- Na dezinfekciu v spreji zabudnite, dráždi a vysušuje pleť.
Rúško by ste mali meniť každé 3 hodiny - po jeho prepotení totiž rapídne klesá jeho účinnosť. Ak nemáte dostatok ochranných prostriedkov, dajte si pod rúško papierovú vreckovku a meňte aspoň tú.
Pýtate sa, či pleť pod rúškom trpí? Áno, mimoriadne. Preto jej musíte dopriať zvýšenú starostlivosť, inú, na akú ste boli doteraz zvyknuté.
Pred nasadením rúška si umyte tvár vodou, následne naneste denný krém. Ak je to možné, nenoste mejkap, lícenku, rúž ani lesk - prenos baktérií a nečistôt na pleť je veľmi rýchly. Po zložení rúška si tvár umyte čistiacim mliekom alebo olejom a naneste väčšie množstvo hydratačného krému alebo ochranného séra. Používajte výrobky bez alkoholu a syntetických konzervačných látok!
(Drahý krém spoľahlivo nahradí repíková či skorocelová masť z lekárne.)
Prípravky pre problémovú pleť by mali obsahovať účinné zložky s upokojujúcimi protizápalovými účinkami. Svoje kozmetické rituály obohaťte o ošetrujúcu masku a rozhodne nepoužívajte peeling. Na čistenie vám postačia ruky, kefky a hubky na tvár odložte nateraz bokom. Ak však používate jemné vatové tampóny, pleť tým istým tampónom neprechádzajte viackrát.
Dôvodom vašich problémov môže byť aj "smädná pleť", preto ju poctivo hydratujte (denne vypite aspon 2 litre čistej vody alebo bylinkových nesladených čajov). Dobrou správou je, že nosenie rúška môže mať pre našu pleť aj pozitívny efekt. Chráni pred slnečnými lúčami, vďaka čomu nám túto jar ušetrí jednu-dve vrásky navyše...