×
#Krása

Trendy tmavý rúž: Noste ho ako hviezda, budete neprehliadnuteľná!

17.12. 2022 6:55 Tmavé rúže sú opäť trendy. Odtiene temnej fialovej či hnedej sú mimoriadne sexi, keď ich viete správne nosiť a kombinovať so zvyškom mejkapu.

Potrebné zjemnenie

Tmavý rúž zjemníte, ak ho na záver pretriete transparentným leskom. Matný finiš temných odtieňov pôsobí tvrdo a neprístupne. Lesk zjemní celkový dojem, aj vaše vyžarovanie.

Oči iba decentne

Aby ste nepôsobili, že ste sa vybrali na halloweensku party, je potrebné, aby zvyšok líčenia bol čo najnenápadnejší. Žiadne očné linky, tiene len telových odtieňov. Na čo však nezabudnite, je úprava obočia a riasenka, ktorá zvýrazní mihalnice.

Pri tmavom rúže by mal byť zvyšok líčenia decentný.
Zdroj: iStock

Vhodný odtieň

Mega tmavé odtiene, ktoré sú až čierne, pristanú každému, avšak nie každý sa v nich dobre cíti. Vyskúšajte tmavo hnedú, ktorá pristane teplejším tónom pleti, alebo temnú fialovú, ktorá lichotí chladnejším odtieňom pleti. Svetlej pleti pristane fialová či bordó prekrytá bezfarebným leskom.

Kombinujte

Obľúbeným trikom vizážistov je kombinácia dvoch tmavých odtieňov. Čiernu naneste na vrchnú peru, jemnejší odtieň na spodnú a pomocou otláčania pier oba odtiene zmiešajte. Alebo môžete pery orámovať kontúrkou, ktorú obtiahnete tmavým rúžom a do stredu pier nanesiete svetlejší odtieň. Odtiene štetcom alebo prstom jemne vytieňujte, aby nebolo vidieť farebné prechody.

Tekutý alebo klasický?

Tekutý rúž bude vždy výraznejší. Saténový finiš klasického rúžu môžete ľahšie zjemniť nanesením vrstvy svetlejšieho odtieňa, alebo ho môžete odtlačiť do servítky. Tekutý rúž má väčšiu trvácnosť a len tak ľahko sa ho nezbavíte.

autor:  Nina Nová

Video