Ilustračné foto.
Foto: Blumental Clinic
#Krása

Trápia vás metličky na nohách? Odstráňte ich účinne

Ilustračné foto.
Foto: Blumental Clinic
#Krása

Trápia vás metličky na nohách? Odstráňte ich účinne

11.12. 2019 0:05 Metličky sú globálnym ochorením, ktoré trápi až každú druhú ženu na svete. A hoci väčšina z nás ich vníma skôr ako estetický nedostatok, ide o oveľa závažnejší problém.

Aké sú príčiny vzniku metličiek? Ako prebieha ich diagnostika? Zistite viac o moderných metódach odstránenia kŕčových žíl v špecializovanom zariadení Blumental Clinic.

Pavúčie žily alebo metličky

Pod týmto pojmom rozumieme tmavofialové, tmavomodré alebo modročierne nepriehľadné žilky v oblasti dolných končatín pripomínajúce pavučinu s priemerom 1 – 1,5 mm alebo malých pavučín, ktoré môžu vystupovať na povrch. Najčastejšie sa nachádzajú na vonkajších stranách nôh, no môžu sa objaviť napríklad aj na tvári.

Príčiny vzniku metličiek

Príčinou vzniku je oslabenie spojivového tkaniva a hromadenie krvi v dôsledku žilovej nedostatočnosti. Odborníci však uvádzajú, že výskyt metličiek je až do 80 % podmienený geneticky. Na ich vzniku sa však podieľa aj náš životný štýl. Sedavý spôsob života, státie, fajčenie, nadváha alebo aj obezita. Vývin metličiek môže ovplyvniť aj stav hormonálnej nerovnováhy, napr. užívanie hormonálnej antikoncepcie s estrogénom.

Diagnostika problému

Dobrou správou je, že esteticky nepríjemných metličiek sa môžete zbaviť hneď niekoľkými rýchlymi a bezbolestnými spôsobmi. Všetko, čo pre to musíte urobiť, je navštíviť odborníkov v Blumental Clinic, ktorí diagnostikujú váš problém. V rámci úvodnej konzultácie absolvujete dôkladné vyšetrenie cievneho systému. Keď cievny lekár odhalí pravú príčinu problému, zvolí aj liečbu najvhodnejšiu práve pre vás.

Odstraňovanie laserom sa už bežne vykonáva vo viacerých dermatologických centrách. Avšak, metličky sa pri takomto odstraňovaní žiliek môžu obnoviť. Metóda CLaCS naopak zasahuje žilu o niečo hlbšie, teda približne 10 mm pod povrchom kože.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Blumental Clinic

Zbavte sa ich moderne

Medzi najefektívnejšie odstránenie metličiek určite patrí moderná metóda CLaCS. Ide o spojenie špeciálneho lasera so sklerotizačnou terapiou pri mimoriadne intenzívnom chladení. Zákrok sa vykonáva pomocou špeciálnej lampy VeinViewer Vision2, ktorá premieta žily priamo na kožu.

Pri silnom chladení a stimulácii laserom so špeciálnou vlnovou dĺžkou sa do žily vpichuje sklerotizačný roztok. Ten postihnutú žilu uzavrie a odstráni tak príčinu vzniku nechcených metličiek. Navštívte Blumental Clinic a po zákroku metódou CLaCS je tak s vašimi nevzhľadnými metličkami raz a navždy koniec!

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Blumental Clinic

Metličky sú upozornením na to, že naše žilové steny strácajú svoju elasticitu. Naše žily sú náchylnejšie na vznik žilovej nedostatočnosti a s ňou spojeným vznikom väčších kŕčových žíl. Preto by ste ich liečbu v žiadnom prípade nemali nechávať na poslednú chvíľu. Rezervujte si termín vstupného vyšetrenia v Blumental Clinic ešte dnes.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Blumental Clinic
autor:  PR článok

Video

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

#evahriesnedobra