Foto: Authentic Beauty Concept
#Krása

SUPERFOOD pre vlasy! Týchto 8 olejov zaručí dokonalú korunu krásy

Foto: Authentic Beauty Concept
#Krása

SUPERFOOD pre vlasy! Týchto 8 olejov zaručí dokonalú korunu krásy

24.5. 13:55 Vsaďte na prírodu! Olej č. 8 dodá vlasom perfektný objem.

Prečo oleje používať? Rastlinné a bylinné oleje obsahujú mnoho vitamínov, minerálov a nenasýtených mastných kyselín. Nemusíte ich aplikovať iba keď máte s vlasmi problém, ale v malom množstve aj počas bežnej dennej starostlivosti. Dokážu hydratovať, obnoviť, vyhladiť, posilniť, zabrániť vypadávaniu a tiež ochrániť pred UV žiarením. Ak by ste v nich hľadali chemické prísady, parfumy, silikóny či parabény, nebudú prítomné.

1. Avokádový olej

Najlepší pre: suché a lámavé vlasy

Jedlý olej z plodu Hruškovca amerického milujeme v kuchyni. Vďaka svojim hydratačným a zvláčňujúcim vlastnostiam sa výborne hodí aj do kozmetiky. Okrem nenasýtených mastných kyselín obsahuje betakarotén, magnézium a lecitín, všetky zložky potrebné pre zdravý vzhľad (vlasové vlákno) aj rast (korienky vlasov). Ak ho použijete ako zábal, nechajte ho pôsobiť pod fóliou, ktorú obalíte nahriatym uterákom. Keď potrebujete zaceliť končeky vlasov, používajte ho každý deň ako sérum. Pár kvapiek rozohrejte v dlaniach a naneste na poškodené vlasy.

Oleje sa dávkujú po kvapkách. Dobre ich rozotrite v dlaniach a potom naneste na vlasy.
Zdroj: Shutterstock

2. Jojobový

Najlepší pre: vlasy so sklonom k masteniu

Tento olej zo semien jojobového stromu má zvláštnu schopnosť regulovať tvorbu mazu. Aj keď je označovaný ako olej, má voskovitú štruktúru. Udržiava prirodzenú vlhkosť vlasovej pokožky, upokojí ju ak je citlivá a podráždená. Pridajte ho do svojho šampóna alebo kondicionéra, prípadne ho zohrejte a použite ako masážny prípravok. Nič sa nestane, ak sa trocha z neho dostane na pokožku tela – je to výborný telový krém, ktorý nezanecháva mastný film.

autor:  Gabriela Šírová