×
#Krása

Skúste to s rollerom! Chladivá masáž vráti iskru unavenej pleti

28.9. 8:54 Face rolling zažíva vzostup a stáva sa hviezdnou procedúrou aj vďaka „slowbeauty“ trendom. Jessica Alba a Hillary Duff si tento liftingový nástroj užívajú každý deň. Budete aj vy?

Základnou pomôckou v každodennej beauty rutine sa stal tvárový roller. Ide o sofistikovaný nástroj vyrobený z ušľachtilého kovu alebo liečivých kameňov.

Face rollery z jadeitového kameňa alebo ružového kremeňa sa používajú na jemnú masáž tváre a stimuláciu lymfatického systému. Chladivým efektom a jemným tlakom pomôžu uvoľniť napätie, stimulovať prietok krvi či znížiť opuchy. Upokojujúce účinky rollera na tvári znižujú tvorbu stresového hormónu kortizolu, čo je príjemný sprievodný jav. Všetci vieme, že stres a mladistvý vzhľad pleti nejdú dokopy.

Antistresová pomôcka má teda vplyv aj na našu krásu. Na valčeku vás najskôr prekvapí jeho chladivý efekt, no dá sa použiť aj po kozmetických procedúrach. Napríklad po pílingu alebo mikroihličkových zákrokoch.

ÚČINNÉ ROLLERY A PRÍPRAVKY NA MASÁŽ TVÁRE NÁJDETE V GALÉRII

Smer rolovania

Angela Caglia, tvárová terapeutka, odporúča neviesť pohyb všetkými smermi, ale len smerom dohora. Nikdy nie tam a späť! „Na dosiahnutie lepšieho efektu je dobré valčeky pred použitím uložiť v chladničke. Pred ich položením na pleť naneste kĺzavý olej alebo olejové sérum. Začnite masáž pozdĺž čeľuste, od brady k uchu, aby ste odvádzali tekutinu, ktorá spôsobuje opuchy. Opakujte aspoň päťkrát a potom valček presuňte na lícne kosti. Gúľaním pod lícnou kosťou, v smere od krídla nosa po ucho, podporíte lifting strednej časti tváre. V smere od kútika oka po spánkovú kosť valček podporí vyhladenie kruhov pod očami. Celá masáž tváre s rollerom by mala trvať 5 minút.“