Dior FALL LOOK 2019
Foto: Christian Dior
#Krása

Riasy budú váš NAJKRAJŠÍ doplnok! Vieme, ako ich zvýrazniť aj bez umelého predlžovania

Dior FALL LOOK 2019
Foto: Christian Dior
#Krása

Riasy budú váš NAJKRAJŠÍ doplnok! Vieme, ako ich zvýrazniť aj bez umelého predlžovania

8.11. 14:30 Prečo naše oči nevyzerajú tak fantasticky ako oči celebrít? Sme snáď z inej planéty? Odpoveď je jasná – nie sú na to samé.

Majú predsa špičkových vizážistov, ktorí vedia kde čo chytiť, pridať, predĺžiť a prifarbiť. Pre značku Dior pripravuje sezónne mejkapy Peter Philips. Jeho rukami prešlo desaťtisíc modeliek a výsledok bol vždy úžasný. 

1. Dve a viac riaseniek
Tento tip môžete vyskúšať aj keď nie ste veľmi odvážna. Ku korienkom rias (tesne k linke) naneste čiernu farbu, riasenkou zvýraznite chĺpky asi do 2/3 dĺžky. Na konce rias použite tmavohnedú maskaru. Predĺžia sa, ale budú vyzerať ako vaše vlastné. Mnohí vizážisti pre zvýraznenie rias využijú aj 4 kefky naraz. Kefku s dlhými štetinami na horné riasy, tenkú predĺženú kefku na kútiky rias a na dolné riasy. Nakoniec ešte jednotlivé chĺpky oddelia čistou kefkou.

Peter Philips, dvorný mejkap-artista svetovej značky
Peter Philips, dvorný mejkap-artista svetovej značky
Zdroj: Vincent Lappartient, Christian Dior

2. Nie tak celkom nahé riasy
Pre minimalistický look, ktorý sa tvári, že nemáte nič zvýraznené, vizážisti používajú veľa trikov. Jeden z nich je „predĺžiť“ svetlé riasy ceruzkou na oči v rovnakom tóne. Teda zafarbiť ceruzkou priestor pri korienkoch rias, vyplniť svetlé miesta. Keď máte tmavé riasy, stačí ku korienkom naniesť trocha čiernej kontúrky.

3. Farba iba na čiernom podklade
Upútať pozornosť na oči možno aj kombinovaním farieb. Na horné riasy použite čistú čiernu riasenku, na dolné a okrajové riasy napríklad bordovú. Výraz očí sa v momente zmení. Môžete tak zvýrazniť aj farbu dúhoviek – použite kontrastný odtieň riasenky.

autor:  Gabriela Šírová
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra