Foto: Yves Rocher
#Krása

Pripravte svoju pleť na chladnejšie dni: Tieto ingrediencie nutne potrebuje!

Foto: Yves Rocher
#Krása

Pripravte svoju pleť na chladnejšie dni: Tieto ingrediencie nutne potrebuje!

21.9. 11:10 Nielen pleť na tvári, ale aj na celom tele potrebuje byť dostatočne hydratovaná, aby bola pružná, mladistvá a odolná voči rôznym poškodeniam. Preto jej dodajte, čo potrebuje: vodu, kolagén, kyselinu hyalurónovú, oleje či bylinky.

1. Doplnenie kolagénu

Slnečné žiarenie, vďaka ktorému sme si dopriali aj dávku dôležitého vitamínu D, pripravilo pleť o slušnú dávku kolagénu. „Je to  bielkovina, ktorá predstavuje základnú stavebnú hmotu pre naše podporné tkanivá. Slnečné lúče spolu s ďalšími vplyvmi prostredia a starnutím sa podieľajú na jej poškodzovaní až rozklade. Riešením môže byť zvýšená konzumácia potravín s esenciálnymi mastnými kyselinami a perorálne užívanie vysokokoncentrovaného morského kolagénu, ideálne v hydrolyzovanej tekutej forme,“ radí MUDr. Svetlana Šefčíková z Bellesa Piešťany, odborná konzultantka pre Pharma MKL. Do jesenného a zimného jedálnička preto pridajte ľanové semienka, morské ryby, morské riasy (napríklad spirulinu, je dobrým zdrojom medi, minerálu dôležitého na tvorbu kolagénu).

Väčšina živočíchov si dokáže vytvárať vlastný vitamín C, človek je odkázaný na jeho externý príjem. Aj preto často počúvame, že treba jesť veľa zeleniny a ovocia.
Zdroj: Shutterstock
autor:  Nina Nová