×
#Krása

Pozrite sa, ako missky natáčali upútavky v exotickom Ománe

15.5. 13:28 Pozor od 15. mája štartuje hlasovanie o titul EVA Miss Sympatia. Upútavky pre túto súťaž a zábery pre televízne vysielanie sa natáčali v nádhernej scenérii ďalekého východu. Nahliadnite do zákulisia prípravy.

Po dvoch pandemických rokoch mohli finalistky miss opäť vycestovať do zahraničia. Exotický Omán ponúkol osobité prírodné scenérie, biele pieskové pláže a hlavne slnečné lúče. Po dlhej a chladnej jari tak mohli dievčatá v teple absolvovať náročnú prípravu na blížiace sa júnové finále súťaže. Už onedlho budú môcť priaznivci projektu, fanúšikovia finalistiek aj diváci TV JOJ vzhliadnuť zábery natočené v exkluzívnom ománskom prostredí. Dlhoročný partner projektu Miss Slovensko, cestovná kancelária Hydrotour, ponúkla opäť to najlepšie zo svojho portfólia a zabezpečila tak, ako vždy, krásny cestovateľský zážitok aj dokonalý servis.

Miss Slovensko
Zdroj: Peter Stas

Hlavnou náplňou zahraničného sústredenia bolo natočenie záberov pre televízne upútavky a finálový večer pod vedením riaditeľa súťaže Michaela Kováčika a skúseného televízneho režiséra Lukáša Kodoňa. Na ománskom sústredení v hoteli Salalah Rotana Resort 5* natočili dievčatá dôležité zábery aj zaujímavé rozhovory pre televízny finálový večer. Najzaujímavejšie príležitosti pre točenie i fotenie sa ponúkali pri východe slnka priamo na bielych plážach ománskych rezortov, či v unikátnej arabskej architektúre. Tím profesionálov zo salónov DNA Beauty sa denne staral o krásu i kvalitu vlasov všetkých finalistiek a profesionálne vizážistky GOSH Copenhagen vyčarovali dokonalý makeup aj napriek náročným podmienkam v horúcom podnebí.

Unikátne stylingy v réžii stylistu Alexa Lindova podčiarkli a zvýraznili eleganciu a osobnosti všetkých dievčat. Modely od značiek a módnych dizajnérov Veroniky Kostkovej, Petry Weingart, ORVO - SOM store a Lvítza v scenérii morských vĺn Arabského mora pôsobili zmysluplne a exkluzívne. Tieto momenty zachytila svojim objektívom aj fashion fotografka Mafin Laurincová. Ako uviedol Michael Kováčik: „Sústredenie v Ománe dopadlo nad očakávania a ja som rád, že sme stihli natočiť a nafotiť všetko, čo sme potrebovali. Dievčatá a celý tím pristupovali k práci zodpovedne a profesionálne a to aj napriek skorému každodennému vstávaniu o 3:30.“

Miss Slovensko
Zdroj: Peter Stas

Príprava na finále však zahŕňala aj precíznu pohybovú prácu a nácvik elegantných choreografií pod vedením charizmatického Petra Varadyho. Ladné kroky po pomyselnom móle sa stredali s rozcvičkami jogy, tai chi a harmonizácie tela i mysle.
Dôslednú a do všetkých detailov premyslenú prípravu dievčat doplnili aj mediálne tréningy s televíznou reportérkou a moderátorkou Alexandrou Pavlovič Hinkovou. Zdokonaľovanie komunikácie a suverenita prejavu aj vystupovania, sa u dievčat zlepšujú každým dňom.
Sústredenie v exotike absolvovala s finalistkami aj aktuálne úradujúca Miss Slovensko 2021 Sophia Hrivňáková, ktorá sa aktívne pripravuje na svetovú súťaž Miss World.

Miss Slovensko
Zdroj: Peter Stas

Tím projektu Miss Slovensko a finalistky stihli počas náročného programu sústredenia aj malý výlet a zoznámenie sa s kultúrou tejto krásnej ománskej krajiny. Navštívili prírodný park Ayn Razat, známe
miesto, do ktorého chodia oddychovať a piknikovať domáci Ománčania. Ďalšie kroky viedli do obľúbeného mesta Salalah, hlavného mesta provincie Dafár. Súčasnou dominantou tohoto mesta je prekrásna sultánova mešita z roku 2009, ktorá sa stala po svojej dostavbe druhou najväčšou mešitou v celom Ománe. A nesmela chýbať ani návšteva tradičného bazáru Haffah Souk s neodmysliteľnou vôňou kadidla a množstvom tradičných výrobkov.

Miss Slovensko
Zdroj: Peter Stas

O milé privítanie na domácej pôde sa finalistkám postaral kolektív salónu krásy DNA Beauty Eurovea, unikátny koncept salónu a zároveň skvelý gastronomicý spot, v ktorom ich čakal chutný nedeľný brunch. Zdravé lahôdky si vychutnali v príjemnej spoločnosti aktuálnej Miss Slovensko 2021 Sophie Hrivnákovej aj známych slovenských influenceriek Veroniky Vágnerovej Miss 2007 a šarmantnej Naty Kerny.
Ak sledujete projekt Miss Slovensko a ste fanúšikmi finalistiek, už teraz sa máte na čo tešiť !