×
#Krása

Počuli ste už o Curly Girl? Božské kučery nemusia stáť veľa námahy!

25.1. 15:27 Aj vlnité či kučeravé vlasy môžu byť zdravé a oslnivo krásne. Základom je správna starostlivosť a vhodné produkty, ktoré im dodajú hydratáciu a výživu.

A nezabudnite, kučery nikdy nerozčesávajte nasucho, inak budú krepovité. Hrebeň používajte počas umývania, ideálne v kombinácii s kondicionérom alebo maskou.

Fenomén žehlenie

Ak ste majiteľka kučier alebo neposlušných vĺn, určite ste už aspoň raz svoje kadere vyrovnávali. Tu sa natíska otázka, či stylingové produkty a veľké teplo nemôžu narušiť štruktúru vlasu. Odborníci hovoria, že zdravé kučeravé a vlnité kadere môžete z času na čas vyrovnávať, ale maximálne šetrne s pomocou vhodných produktov. Kučeravé vlasy sú totiž veľmi náchylné na poškodenie. Rozhodne si vyberte kvalitnú žehličku, ktorá vlasy nepoláme.

Zdravé kučery sú nádherné
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Ako získať oslnivé kučery

Častým narovnávaním sa môže stať, že prirodzené vlny jednoducho zmiznú. Čo s tým? Pri každom umývaní kučery podporte správnymi prípravkami na podporu pružnosti, starostlivým mačkaním v rukách a vysúšaním difuzérom. Ak si vlasy umývate každý druhý, či tretí deň, pružné vlny by sa mali navrátiť do dvoch mesiacov.

Curly Girl a cowashing

Hitom posledných rokov je metóda nazývaná Curly Girl. Metóda vychádza z predpokladu, že každé kučery sú unikátne a každý typ vĺn potrebuje špeciálne navrhnuté postupy umývania a starostlivosti. Základom je prirodzenosť, vyhnúť sa farbeniu a používaniu prípravkov so silikónmi a parabénmi, nepoužívať šampóny so sulfátmi a pri veľmi kučeravých, suchých a silnejších vlasoch nahradiť šampón umývacím kondicionérom tzv. cowashom. Prechod na umývanie kondicionérom ale nemusí vyhovovať každému. Ak kučery stratili lesk a energiu, nevlnia a sú ťažké, prichádza na rad hĺbkové čistenie. Clarifying šampóny odstraňujú minerálne usadeniny, nečistoty a zvyšky kozmetických prípravkov. Vyčistené vlasy opäť ožijú krásou a zdravím. INŠPIRÁCIU NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII TU!

Video