Foto: SHUTTERSTOCK
#Krása

Perfektný anti-aging efekt? K domácej beauty rutine stačí pridať jeden krok!

16.11. 2021 16:00 Chýbajúci dielik vašej beauty rutiny, správne vedená masáž tváre, znásobí účinky krémov, sér a s vašou pokožkou urobí zázraky.

Dvojkrokové čistenie, tonizácia, kvalitné séra a antiage krémy sú už bežnou beauty rutinou žien. K perfektnému efektu však chýba ešte jeden krok – pravidelná masáž tváre zameraná na elimináciu mimických či hlbokých vrások. „V kozmetickej praxi sa v rámci ošetrení vykonávajú rôzne druhy masáží. Ak sa však zameriavame primárne na vyhladenie vrások a stimuláciu tvorby kolagénu, volím týchto pár základných ťahov, ktoré sa dajú naučiť a vykonávať aj v rámci domáceho ošetrenia pleti,“ hovorí certifikovaná kozmetička dermatologicko-laserovej kliniky Tomar, Monika Kocianová..

Uvoľnenie svalov vrchnej časti tváre

Masáž začíname vo vrchnej časti tváre. Pre lepší efekt naneste na tvár sérum či krém podľa typu pleti. Začnite troma prstami oboch rúk bodovým pritlačením uprostred čela, aby ste uvoľnili stuhnuté svaly. Bodovými stlačeniami prstov pokračujte postupne smerom k spánkom. Postupné uvoľňovanie stuhnutých mimických svalov si vychutnávajtee. Vďaka uvoľneniu svalov má sérum hlbší prienik do vrstiev kože. Body, ktorých stimulácia uvoľňuje svaly, časom nachádzame úplne intuitívne. 

autor:  Nina Nová

Video