Opaľujte sa bez rizika: Kde? Predsa doma v kúpeľni!

4. Tantouring
Ak budete myslieť ako slnko, zistíte, že vystúpené miesta na tvári budú o niečo tmavšie. Ako to technicky dosiahnuť? Beauty influencerky objavili nástroj, ktorým vytvarujete lícne kosti aj menšie plochy pomocou tónovača. Potrebujete k tomu kontúrovací štetec. Na vystúpené časti tváre jednoducho nanesiete viac vrstiev samoopaľovacieho prípravku. Presne tak, ako by ste si nanášali tónovací púder pri kontúrovaní. Akurát že takto tónovaná tvár zostane prirodzene lesklá. Rovnako funguje aj kontúrovanie tela. Môžete vytvarovať svaly na brušku alebo väčšie prsia v dekolte. Opticky zmenšiť (stmaviť) prevísajúcu kožu a potlačiť problémové zóny.

5. Bez oranžových šmúh
Prvou podmienkou je výber odtieňa. Keď máte veľmi svetlú pokožku, vyberte si svetlý druh. Inak by sa mohli pigmenty zmeniť do tmavohneda alebo oranžova. Veľmi svetlé typy žien reagujú inak ako stredne tmavá pokožka. To je aj dôvod, prečo sa samoopaľovacie prípravky vyrábajú vo viacerých stupňoch. Pomer samoopaľovacej látky DHA v prípravku pre svetlú pleť je do 6%. Pre olivovú zvoľte vyšší stupeň.

6. Nechajte ľudí hádať
Najlepší výsledok sa ukáže, keď si ľudia nebudú istí, či ste opálená prirodzene alebo ste si pomohli kozmetikou. Buďte presvedčivá. Telový samoopaľovací krém začnite nanášať od chodidiel krúživými pohybmi (ako pri masáži) smerom hore. Keď budete mať rovnomerne pokryté nohy, už sa k nim neskláňajte aby ste si na bruchu nevytvorili záhyby. Ramená a ruky pokrývajte ako posledné. Nezabudnite si potom pílingom vyčistiť dlane a okolie nechtov aby vás neprezradili.

7. Buffing brush
Veľký guľatý štetec budete potrebovať na rozotretie samoopaľovacieho prípravku na tele. Zamerajte sa na priestor medzi prstami rúk a nôh, na hánkach, v okolí pupka, na lakťových jamkách a kolenách. Po každom nanesení samoopaľovací prípravok dobre štetcom rozotrite.

8. Na chrbát sprej
Chcete nosiť odhalený chrbát a na ňom dokonalo opálenú pokožku? Budete potrebovať viac ako len dlane rúk. Na tento účel najlepšie slúži sprejová forma samoopaľovacieho prípravku. Pomôcť si môžete aj pomocou mäkkej kúpeľovej kefy, ktorou sprej rozoriete na okrajoch dostratena.

9. Udržte farbu
Táto univerzálna rada platí pri každom opaľovaní. Čím je pokožka vláčnejšia, tým dlhšie bude rovnomerne hnedá. Telové mlieko po sprchovaní je samozrejmosť. Pridajte aj trblietky, aby pôsobila hladšie. Body Partner od Clarins je novinkou, ktorá dodá potrebnú elasticitu pokožke. Poradí si aj s jazvičkami po strie. Spevňujúce tónovacie mlieko Q10plus od Nivea zasa zvláčňuje a pri tom postupne tónuje pokožku. HydroPeptide Shimmering Body Oil dodáva vzácne rastlinné oleje, ktoré ju udržiavajú dlhodobo hydratovanú.

autor:  Gabriela Šírová