Foto: Shutterstock
#Krása

Opaľujte sa bez rizika: Kde? Predsa doma v kúpeľni!

30.6. 2020 6:21 Už žiadne nové vrásky či pigmentové škvrny, iba zdravý bronz!

Keď vezmeme do úvahy, že na dovolenku k moru sa nedostaneme, budeme si musieť vystačiť s instatným opálením. No nie hocijakým. Našich 9 trikov vám pomôže ku krásne zlatistej pokožke, s ktorou zabodujete v plavkách aj krátkych letných šatách.

1. Hladký základ
Kým začnete pracovať s telovými emulziami, mala by byť pokožka na celom tele vyhladená. Zvoľte si šetrnú depiláciu, ktorá zachová lipidovú vrstvu (najlepšie na mokro v sprche) a koža po nej nezostane citlivá alebo poškodená. Neváhajte použiť depilačné krémy, ktoré zvýšia kĺzavosť. Obsahujú zvláčňujúce zložky, ktoré zabránia vysušeniu po depilovaní. Odporúča sa epilovať pokožku 8 hodín pred použitím samoopaľovacieho prípravku. Tento krok zabráni jeho usadeniu v otvorených vlasových folikuloch.

2. Príprava pílingom
Zóny, ktoré ste depilovali, už pílingovať nemusíte. Sústreďte sa radšej na ramená, dekolt, tvár, chrbát, stehná, zadok, chodlá a poriadne pritlačte na zhrubnutých miestach. Tu potrebuje koža zbrusujúci zákrok, odstrániť zhrubnutú vrstvu pomocou tvrdšieho pílingu. Gently Exfoliating Body Scrub od Kiehl´s obsahuje grapefruit, aloe vera a kamilku s veľmi jemný púdrom z marhuľových kôstok. Tieto prírodné ingrediencie vyhladia pokožku bez vysušenia.

Mnoho ľudí je presvedčených, že základné opálenie ich ochráni pred spálením a pred rakovinou kože a zbaví akné. Avšak, opaľovanie bez ochranných krémov je veľmi nebezpečné a poškodzuje pokožku.
Zdroj: Shutterstock

Podobne ako Telový píling s kokosovým olejom od Dermacol zanechávajúci hodvábny pocit z vyživenej pokožky. Talasso Scrub od Collistar premení ošetrovanie na wellness zážitok. Čiastočky soli, cukru, korenín a esenciálnych olejov vyhladia hrubšiu kožu aj na problémových miestach. Po krúživej masáži týmto pílingom sa podporí lymfatický systém a dôjde k odvodneniu. Je to ideálny prostriedok proti celulitíde.

3. Tvár iba s krémom
Píling tváre je delikátnou záležitosťou. Tenká pokožka tiež potrebuje odstrániť odumreté bunky a nečistoty, no veľmi šetrnou cestou. Tvárový píling vykonajte pomocou krému bez abrazívnych čiastočiek. Tento píling býva zvyčajne enzymatický, obohatený o ovocné kyseliny pôsobiace len na povrchu. Vyčistia, no nepoškrabú. Na vyhladenú pokožku tváre nenanášajte samoopaľovací prípravok priamo. Zmiešajte ho s troškou vášho hydratačného krému.

Budete ho ľahko vrstviť každý deň aby bola pleť rovnomerne opálená. Nezabudnite na krk, ktorý býva po zime najsvetlejší. Krém dobre rozotrite pri okrajoch tváre, na hranici vlasov a pri krídlach nosa. Na tvár je lepšie používať tekutú formu samoopaľovacieho prípravku, ktorý ľahšie zmiešate s denným či nočným krémom.

autor:  Gabriela Šírová

Video