×
#Krása

OHROMUJÚCI objem vďaka suchému šampónu: Jemné a nepoddajné vlasy ho budú MILOVAŤ!

22.12. 2022 12:58 Pre kaderníkov je suchý šampón nevyhnutnou súčasťou každodenného života. Tento nenahraditeľný pomocník okamžite očistí vlasy a vlasovú pokožku, čím efektívne vytvorí dočasný pocit sviežosti.

Kaderníci a vlasoví stylisti suchý šampón používajú aj na vytvorenie dlhotrvácneho objemu vo vlasoch, ktoré sú veľmi jemné alebo nepoddajné. Perfektne dokáže absorbovať nadbytočný maz, avšak jeho účinnosť je obmedzená iba na tri dni starú mastnotu. Na vlasy, ktoré ste týždeň neumývali, už budete potrebovať klasický šampón

Young,Woman,Applying,Dry,Shampoo,On,Her,Hair.,Fast,And
Zdroj: shutterstock

Nepreháňajte to!

Ideálne je používať suchý šampón raž až dvakrát týždenne, vo veľmi výnimočných prípadoch aj každý druhý deň. Potom však treba vlasy dôkladne očistiť pomocou hĺbkovočistiaceho šampónu a vlasovej pokožke doprajte aj píling. Pri častom používaní sa suchý šampón nabaľuje a zaťažuje vlasové folikuly a upcháva póry. To môže spomaliť rast vlasov a dokonca spôsobiť ich vypadávanie.

Ako ho správne používať

Čistenie

Suchý šampón sa používa veľmi jednoducho. Nádobkou najskôr pretrepte a produkt nastriekajte ku korienkom vlasov zo vzdialenosti 15 až 20 cm. Následne produkt prstami zľahka vmasírujte do prameňov a počkajte 5 až 7 minút. Potom vlasy prečešte hrebeňom a môžete robiť obľúbený styling. Suchý šampón sa aplikuje iba na suché vlasy a maximálne dvakrát do týždňa, inak budú vlasy ťažké a spľasnuté.

Styling

Perfektne vytvára štruktúru a objem už od korienkov. Ľahšie vlasy upravuje a uľahčuje vytvorenie úhľadného drdolu či copu. Pri aplikácii od korienkov až do polovice dĺžky vlasov môžete vytvoriť až dvojitý objem. Suchý šampón môžete použiť aj namiesto laku na vytvorenie efektu neupravených vĺn alebo efektu „včerajších vlasov“, ktorý patrí medzi najpopulárnejšie trendy budúceho roka.

autor:  Nina Nová