Odopierať si večeru? Hlúposť! Takto sa stravuje zdravá a krásna žena podľa odborníkov

5.6. 11:09 Zaútočiť v noci na chladničku, tomu sa posmešne hovorí biely sex. No keďže sex je vždy lepší ako nič, niečo dobré je aj na tom bielom. A možno viac než dobré.

Dobré rady, ako po sedemnástej hodine už nič nejesť, ak nechceme vyzerať ako matriošky alebo Věstonické venuše, už ďalej šíriť nebudeme! Hlavne preto, lebo večerné nejedenie v ničom nepomáha! Oveľa lepší je rozumný biely sex.

Večeru si nechajte, hladný nech je nepriateľ!
Večer jesť treba, a dokonca dvakrát, ak sa na spánok ukladáte až hodinu-dve pred polnocou. To bude nepriateľ pozerať, ako vám perfektne spaľuje, netrápi vás mučivá chuť na niečo sladké, sršíte energiou aj dobrou náladou. Ono totiž to, čo a kedy večer zjeme, výrazne vplýva na hlad a chuť na jedlo na druhý deň.

Podľa štúdie zverejnenej v ostatnom vydaní odborného magazínu American Journal of Clinical Nutrition večera pozostávajúca z jedál s nízkym glykemickým indexom pomáha lepšie regulovať hladinu cukru v krvi po celý nasledujúci deň.

Prvá večera
Ideálna prvá večera zdravých a silných žien má pozostávať z malej časti sacharidov, zo surovej zeleniny a  nesmú chýbať vhodné bielkoviny ani zdravé tuky. Povolené sú teda tvrdé syry, vajíčka, chudé mäso, ryby, strukoviny a dokonca aj zopár orechov. Na nočné zobkanie (ak naozaj musíte) si vyberte nesolené pistácie, ktoré majú najviac antioxidantov a ktorých pravidelná konzumácia pomáha upravovať stravovacie návyky.

Potvrdili to vedci na univerzite v Illinoise, ktorí na dobrovoľníkoch otestovali, že zopár pistácií zasýti do takej miery, že sa odbúrajú návaly vlčieho hladu a tým aj príjem zbytočných kalórií. Aj niekoľko kúskov kvalitnej horkej čokolády prospieva. Určite viac ako balíček krekerov. (Článok pokračuje na ďalšej strane)

Zdroj: Redakcia Eva
autor:  red.
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra