Ilustračné foto.
Foto: Garnier
#Krása

Objavte starostlivosť o vlasy inšpirovanou prírodou

Ilustračné foto.
Foto: Garnier
#Krása

Objavte starostlivosť o vlasy inšpirovanou prírodou

10.12. 2019 0:05 Prírodné zložky sa v kozmetických výrobkoch všetkého druhu objavujú čoraz častejšie - a to z veľmi dobrého dôvodu: bývajú zdravšie nielen pre vlasy či pokožku, ale aj pre životné prostredie.

Niektoré pôvodne prírodné zložky majú navyše oveľa väčšiu silu, než čokoľvek vyvinuté človekom. Tak prečo ich neskúsiť využiť v starostlivosti o korunu krásy, teda vlasy?

Tu sú tri hlavné dôvody, prečo v regáli obľúbenej drogérie siahnuť práve po produktoch (nielen) starostlivosti o vlasy s obsahom prírodných zložiek:

1. Vaše vlasy a pokožka hlavy vám poďakujú

Po zdravých vlasoch túži snáď každá žena, bohužiaľ však nie sú samozrejmosťou. Naše vlasy dostávajú poriadne zabrať, či už pôsobením životného prostredia, fénovaním, žehlením, alebo napríklad nevhodnou starostlivosťou. Skúste nabudúce vybrať šampón a kondicionér, alebo napríklad masku, s obsahom účinných ingrediencií prírodného pôvodu. Vyberajte však dobre a to podľa typu vlasov, alebo problému, ktorý vás trápi. Možno to niekoľko týždňov zaberie, ale výsledkom budú zdravšie vlasy aj pokožka hlavy.

2. Šetrnejšie k planéte

Mnoho produktov na prírodnej báze je ponúkané v recyklovaných obaloch. To znamená, že po tom ako výrobok spotrebujete, obal nebude ďalej zaťažovať životné prostredie, ale prirodzene sa rozloží, alebo bude ďalej použitý. Ďalej sú produkty na prírodnej báze často vyrábané s menšou spotrebou vody, alebo napríklad s menšími emisiami CO2.

3. Z udržateľných zdrojov

Väčšina prírodných produktov je založená na ingredienciách , ktoré sú získavané z obnoviteľných zdrojov alebo pestované eticky, v rámci ekologického poľnohospodárstva.

A o akých zázračných prírodných zložkách je reč?

Čo takto skúsiť napríklad ricínový olej, mandle, med a propolis, olivový, makadamiový či arganový olej, brusnice, kaméliu, zelený čaj, citrusy, eukalyptus alebo napríklad kokosové mlieko? To všetko znie tak fantasticky a čo potom tie účinky na vlasy ...

Tak napríklad ricínový olej - ten je známy svojimi posilňujúcimi účinkami a vďaka schopnosti prenikať do vlasových vlákien prispieva k ich posilneniu zvnútra, zatiaľ čo med je bohatý na najrôznejšie živiny a vitamíny, vďaka ktorým prispieva k ľahkosti, pružnosti a jemnosti vlasov. Dalo by sa povedať až zázračné vlastnosti má kokos a mlieko z neho. Od Ázie cez Afriku k tichomorským ostrovom, do Južnej Ameriky a oblasti Karibiku, všade je využívaný buď ako potravina, tradičné liečivo, alebo prírodná starostlivosť. Kokosový orech v sebe totiž skrýva dužinu, z ktorej možno získať mlieko alebo olej, ale aj osviežujúcu kokosovú vodu. Kokos teda môžeme zapojiť v boji proti suchej pokožke aj vlasom, ale aj pri jemnom čistenie pleti, hydratácií atď.

Značka Garnier využíva vo svojom rade vlasovej starostlivosti Botanic Therapy to najlepšie z vyššie spomínaných ingrediencií. Výsledkom je rad pre slabé vlasy s tendenciou vypadávať založený na ricínovom oleji a mandliach, rad pre suché a hrubé vlasy s obsahom kokosového mlieka a makadamiového oleja, brusnicovo-arganový rad pre vlasy farbené a mnoho ďalších.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Garnier

Samozrejmosťou pre všetky tieto rady je šampón a kondicionér, niektoré v sebe zahŕňa aj masku, alebo starostlivosť, prípadne i olej. Bonusom Botanic Therapy je okúzľujúca vôňa a ľahká textúra, ktorá vlasy nezaťaží.

Ak dáte na prírodu, môže byť Botanic Therapy vaším neoceniteľným pomocníkom - nielen pre krásne vlasy, ale aj pre planétu.

autor:  PR článok

Video

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

#evahriesnedobra