×
#Krása

Nerastú vám vlasy? TIETO ingrediencie vás zachránia!

14.1. 2022 20:00 Ostáva dĺžka vašich vlasov dlhodobo na rovnakej úrovni, nech robíte čokoľvek? Máme tip, ako ich rast podporiť!

Za nedostatočný rast vlasov do dĺžky môže byť zodpovedných niekoľko faktorov. Príčiny treba rozlišovať najprv v dvoch kategóriách - nerastú vám vlasy už od korienkov alebo ide o lámavosť dĺžok? Ak máte napríklad po farbení za krátko výrazné odrasty, problémom sú práve slabé dĺžky. Pokiaľ však ide o problém vlasovej pokožky, bude lepšie navštíviť odborníka, ktorý vám pomôže nastaviť správnú liečbu. Takáto situácia môže pokojne signalizovať aj zdravotné ťažkosti.

Zdroj: Adobe Stock

Ako posilniť dĺžky?

S  lámavosťou si, naopak, viete poradiť aj doma. Suché končeky, ktoré sa štiepia, zabraňujú tomu, aby sa napriek rastu vlasy posúvali na dĺžke. A práve poškodené dĺžky sú najčastejšmí dôvodom, ktorý blokuje ich krásny vzhľad. Pravidelné podstrihávanie, vyhýbanie sa vysokým teplotám počas stylingu, obmedzenie chemického namáhania u kaderníka či šetrné obliečky vám pomôžu zamedziť poškodeniu a prispievajú k zlepšeniu ich stavu, a tým pádom aj k rýchlejšiemu rastu. Skutočne kľúčová je však kvalitná starostlivosť, ktorá vlasom dopraje potrebnú hĺbkovú hydratáciu. Pomocou nej sa vlas stáva odolnejším, neláme sa, a poskytuje priestor rastu. 

Ako ju však vybrať?

Hoci väčšina prípravkov na vlasy sa označuje za hydratačné, nedajte sa oklamať. Vaším hlavným kritériom pri výbere by mal byť zoznam ingrediencií, ktorý vám dokáže prezradiť, či produkt naozaj obsahuje výživné zložky prospešné pre vaše vlasy. Možno by vás prekvapilo, koľko populárnych línií im v skutočnosti nič prospešné nedopraje.

Zdroj: Profimedia

Čo teda vyhľadávať?

Tu je pár overených ingrediencií, ktoré sú schopné skutočnej a dôkladnej hydratácie. Vo vašej starostlivosti spravia zásadný rozdiel a po pár mesiacoch používania sa môžete tešiť z kvalitnejších a odolnejších vlasov, ktoré majú potenciál rásť do dĺžky:

Pokračovanie nájdete na ďalšej strane >>

Video