Foto: Vitabalans
#Krása

Molekula mladosti sa volá kolagén: Prečo by ste ho mali začať používať tiež? Tu je 6 dôvodov

Foto: Vitabalans
#Krása

Molekula mladosti sa volá kolagén: Prečo by ste ho mali začať používať tiež? Tu je 6 dôvodov

8.3. 11:00 Herečky, speváčky, influencerky a všetky ženy, ktoré chcú vyzerať dobre, to už dávno vedia. Že ku sviežej a zdravej pleti si treba pomáhať nielen kozmetickou starostlivosťou, ale svoje robí aj kolagénový doping. Prečo je pre našu krásu taký dôležitý?

1.Kolagén je pre pokožku kľúčový:

Kolagén je bielkovina, ktorá v koži zodpovedá za to, aby pokožka zostala pevná a pružná. S pribúdajúcim vekom však množstvo kolagénu v tele klesá, a jeho deficit sa prejavuje suchšou pleťou aj tvorbou jemných vrások. Vedeli ste, že od 30. roku života prichádzame od 1 až 2 percentá kolagénu ročne a s príchodom menopauzy kolagénové vlákna strácajú svoj objem ešte rýchlejším tempom? Aj preto je dôležité jeho hladinu pravidelne dopĺňať.

2. Nedostatok kolagénu sa prejaví na pokožke:

Mladá pokožka môže obsahovať až 80 percent kolagénu, aj preto je hladká, pružná a bez viditeľných vrások. Keď však jeho množstvo klesá, začneme pozorovať, že koža stráca pevnosť, pružnosť, zhoršuje sa jej hydratácia a na tvári sa nám začnú objavovať vrásky. Výskumy však dokazujú, že užívanie kvalitných produktov s vysokou koncentráciou kolagénu, má na pleť preukázateľné účinky. Dokáže totiž podporiť pevnosť aj pružnosť pleti a perfektne tak dopĺňa kozmetickú starostlivosť.

3. Spomedzi množstva kolagénových produktov si treba vybrať ten najvhodnejší:

Vysoko kvalitný produkt sa dá spoznať podľa vysokej koncentrácie kolagénu a ďalších aktívnych látok. Veľa produktov obsahuje iba čistý kolagén, ale niektoré obsahujú  aj látky, ktoré zvyšujú účinok kolagénu a pomáhajú zvyšovať kvalitu pokožku. Výživový doplnok Biotin Collagen má v sebe kyselinu hyalurónovú, ktorá v pokožke viaže na seba vodu, čím ju udržiava hydratovanú a vyhladenú. Obsahuje tiež biotín, prezývaný aj vitamín krásy, ktorý chráni pleť pred vplyvom škodlivého prostredia a pôsobí ako prevencia pred vráskami, zatiaľ čo vitamín C má nezastupiteľnú úlohu pri tvorbe kolagénu  v tele, najmä v jeho prvej fáze, čím zodpovedá za jeho pevnosť. Aj preto je kokteil týchto látok namiešaný tak, aby ešte podporil účinky kolagénu.

Zdroj: Vitabalans
4. S užívaním kolagénu je vhodné začať už okolo tridsiatky:

Už v medzi 25-30 rokom života sa deficit kolagénu začne prejavovať suchou pleťou a tvorbou jemných vrások, takže s jeho užívaním by žena mala začať čo najskôr, najmä ak jej záleží na sviežej a pružnej pleti. Ako prevencia je tento produkt vhodný už pred tridsiatničky, no aj staršie ročníky pri pravidelnom užívaní po niekoľkých mesiacoch spozorujú, že ich pokožka spevnela, je pružnejšia a vrásky sú viditeľne menej výrazné.

5.Na správnej dávke záleží, je zbytočné dávkovať si väčšie porcie

Každý produkt s obsahom kolagénu má iné odporúčania, výživový doplnok Biotin Collagen sa odporúča užívať v množstve tri kapsuly denne a naraz. Táto dávka obsahuje 2500 mg Verisol® P-kolagénu, čo je podľa klinických štúdií ideálne množstvo, ktoré preukázateľne vyplýva na pevnosť a elasticitu pokožky Klinické štúdie tiež dokázali, že v prípade vyššej dávky (napríklad 5000 mg kolagénu denne) sú výsledky porovnateľné s odporúčanou dávkou 2500 mg, nemá preto zmysel množstvo užívaného kolagénu navyšovať.

6. Vhodný a účinný kolagénový výrobok si treba starostlivo vybrať

Tiež sa pýtate, ako a podľa čoho? Dôležité je prečítať si zloženie a overiť dôveryhodnosť produktu aj výrobcu. Biotin Collagen vyrába fínska farmaceutická spoločnosť Vitabalans, ktorá minulý rok oslávila 40 rokov na trhu a v úspešne pôsobí v 14 krajinách Európy. Tento výživový doplnok obsahuje kombináciu klinicky testovaného kolagénu Verisol®P, kyseliny hyalurónovej, biotínu, vitamínu C a zinku, takže všetky zložky poskytnú pokožke komplexnú vnútornú výživu. Potvrdili to klinické štúdie aj spokojné ženy, ktorým táto kolagénová bomba pomohla k viditeľne spevnenej, hydratovanej a vyhladenej pleti.

Pre viac info kliknite na www. vitabalanslady.com/sk/

Zdroj: Vitabalans

Odporúčaná denná dávka 3 tablety Biotin Collagen obsahuje:
Verisol® P-kolagén 2500 mg
Kyselina hyalúronová 120 mg
Vitamín C 60 mg (75% *)
Zinok 5 mg (50% *)

 

 

 

 

 

autor:  PR článok