Ilustračné foto.
Foto: Marina Miracle
#Krása

Marina našla liek na ekzém v prírode: Vďaka jej kožným problémom vznikla unikátna kozmetika

Ilustračné foto.
Foto: Marina Miracle
#Krása

Marina našla liek na ekzém v prírode: Vďaka jej kožným problémom vznikla unikátna kozmetika

29.7. 0:01 Nórka Marina Engervik od puberty bojovala s akné a ekzémom. Keďže jej nič nezaberalo, namiešala si vlastný elixír. Vďaka tomu vznikla značka Marina Miracle, ktorá je zmesou severských a exotických ingrediencií.

Z tých vznikajú výnimočné, 100 % prírodné produkty netestované na zvieratách. Ak chcete pre svoju pleť len to najlepšie, doprajte jej kvalitnú, luxusnú a bezpečnú starostlivosť.

Krásna a zdravá pleť. Pre niekoho samozrejmosť, pre iného beh na dlhé trate. Náročnou cestou si prešla aj Marina Engervik, mladá grafička zo Škandinávie, ktorú vlastné problémy s pleťou priviedli k práci, ktorá sa stala zmyslom jej života a príležitosťou pomôcť ostatným. Vyrastala na severe Nórska, v malom mestečku Båtsfjord a od mala trpela atopickým ekzémom. Ani silné lieky a časté hospitalizácie Marine nepomohli, práve naopak. Jej pleť sa stala ešte citlivejšou.

Sila prírody

Najlepšie veci sú často okolo nás, len si ich treba všimnúť. Po náročnej liečbe a pridruženej suchej pokožke s akné objavila Marina prvý zázrak. Púpalkový olej obsahujúci GLA bol v boji s kožnými problémami účinný natoľko, že chcela viac. Pri objavovaní liečivých bylín a ingrediencií prišla na to, že na trhu neexistujú produkty, ktoré by tieto zázračné a predovšetkým prírodné zložky obsahovali. Rozhodnutie bolo jednoznačné. Začala vyrábať vlastné výrobky!

Produkty z kuchyne

Prvé produkty miešala Marina doma v kuchyni! Ich výrobe sa venovala po práci, balila ich a posielala ľudom v Nórsku. A keďže jej zaberali čoraz viac času, prišla s celkom odvážnym nápadom, v ktorom ju podporil aj jej manžel. Vzdala sa práce grafičky a všetku svoju pozornosť, čas a vedomosti sústredila vzniku kozmetickej značky. Zázračnej kozmetiky s príznačným názvom – Marina Miracle.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Marina Miracle

Odvážne plány

Ani príliš malý koncept, dva produkty a prvé neúspechy Marinu na ceste za svojim snom neodradili. Verila nielen ich poctivému prírodnému zloženiu ale i tomu, že treba vytrvať a naďalej tvrdo pracovať na sérii ďalších produktov. A oplatilo sa! Zlom nastal v čase, keď si Marinu a jej prácu všimol istý chemik, ktorý pracoval s probiotikami a testoval fermentáciu v starostlivosti o pleť. Táto spolupráca zmenila všetko! Spoločne vyvinuli niekoľko nových produktov, kompletnú sériu a bola to práve fermentácia, ktorá okrem iného dodala produktom Marina Miracle jedinečné vlastnosti.

Nikdy nekončiaci vývoj

Jedinečná prírodná kozmetika, ktorej obsah sa neustále zlepšuje bez ohľadu na to, že jednotlivé produkty nemenia názov, ukrýva probiotiká z 12 kmeňov nájdených na koži. Rovnako mnohé produkty obsahujú extrakt zo semien chia, ktorý si Marina vyrába sama. Odkedy objavila púpalkový olej, jej celkový vzťah s olejmi sa stal veľmi osobnou záležitosťou a dôležitou súčasťou produktov. A aké sú jej ciele? Neustále hľadať nové ingrediencie alebo vyššiu kvalitu. Hľadanie, ktoré sa nikdy nekončí.

autor:  PR článok

Video

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

#evahriesnedobra