Dve krásne ženy
Foto: iStockphoto
#Krása

Blondínok stretávame na ulici tisíce: Koľkým z nich ale blond naozaj pristane?

Dve krásne ženy
Foto: iStockphoto
#Krása

Blondínok stretávame na ulici tisíce: Koľkým z nich ale blond naozaj pristane?

8.10. 2018 11:00 Pravda je taká, že vhodných odtieňov je pre nás naozaj len pár.

O blond farbu hrivy je najväčší záujem. Ale hodí sa naozaj všetkým? A čo o svojej nositeľke ešte blond farba vypovedá? O svoje poznatky sa s nami podelila koloristka Iva Hermanová.

Farba vlasov, farba duše

Keď sa dennodenne stretávate s množstvom žien, ktorým sa staráte o vlasy, začnete si spočítavať dva a dva a prídete na pár súvislostí: „Blond farba zjemňuje črty tváre a celkovo mi ženy blondínky prídu v komunikácií jemnejšie ako brunetky. Tie na mňa pôsobia omnoho ráznejšie a prísnejšie. Farba vlasov celkovo dotvára osobnosť,“ začala koloristka Iva, keď som jej položila prvú otázku na tému blond odtieň. „Kým brunety sú ráznejšie v komunikácii, blondíny sú zase výraznejšie svojím výzorom. Dokonca aj odtieň ich blond vlasov vypovedá o tom, o akú veľkú pozornosť sa snažia. Ak niektorá nosí jeden z prirodzených odtieňov blond farby, zjavne je to preto, že sa jej hodí k pokožke a celkovému zjavu. Ak sa však žena stoj čo stoj usiluje o ten najvýraznejší, najbledší alebo, medzi nami dievčatami, najperoxidovejší odtieň, priam z nej kričí – som tu, všimnite si ma,“ pokračuje s úsmevom Iva.

Blondínok stretávame na ulici tisíce: Koľkým z nich ale blond naozaj pristane?
Zdroj: Shutterstock‎

O peroxide a iných úletoch

Nedá sa nevšimnúť si, že po uliciach chodí naozaj nespočetné množstvo blonďavých odtieňov, kombinácií alebo aj hrôzostrašných pokusov. „Blond farbu v akomkoľvek odtieni môže skúsiť každá z nás, nakoniec, nič nie je zakázané. Ide však o to, či chceme len zaujať, alebo naozaj hľadáme farbu, ktorá nám pristane. Prirodzená blond sa spája s bledou pokožkou, s modrými alebo so zelenými očami a rovnako s  jemne sfarbeným obočím. Keď vidím kombinácie: pokožka opálená do čokoládova a takmer biele vlasy na hlave, myslím, že netreba zdôrazňovať, že takýto úkaz by v prírode vznikol len ťažko. Áno, aj blondíny sa môžu opáliť, ale skôr jemne, bronzovou kráľovnou pláže budú sotva,“ vysvetľuje Iva.

Rihanna je zosobnením filozofie červeného rúžu
Rihanna je zosobnením filozofie červeného rúžu
Zdroj: Northfoto

Studená alebo teplá?

Do týchto dvoch kategórií rozdeľujú kaderníci všetky možné odtiene blond farby. „Studené odtiene sú napríklad platinová alebo bledohnedá. Sú vhodné pre tie typy, ktoré napriek svetlej pokožke nemajú problém s miernym opálením a na pokožke nemajú pehy. Teplé odtiene ako zlatistá alebo blond s prímesou medenej sú vhodné pre baby s bledou pokožkou, ktorá ma ružovkastý nádych, často sa opaľujú do červena a majú na tvári pehy,“ v skratke vysvetľuje Iva. Nesprávne zaradenie do jednej z týchto kategórií má za následok, že do popredia vystúpi všetko, čo by sme radšej skryli. 

Nádherné vlasy
Nádherné vlasy
Zdroj: iStockphoto

Zdroj: Martina Havranová
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra