Reklama

DESATORO pre krásne a štíhle nohy, ktoré vám bude každý závidieť

Reklama

Monika Valentová

Naozaj už stačilo zahaľovania do dlhých nohavíc! Skôr než vytiahnete šortky a sukne, doprajte svojim nohám beauty wellness.

1. Začnite kefou nasucho

Masáž veľkou okrúhlou kefou pomáha nielen znižovať prejavy celulitídy, ale stimuluje aj lymfatický systém, vylučovanie toxínov a voľných radikálov. Nášmu krvnému obehu dodá energiu potrebnú na zdravé fungovanie. Doprajte ju celým nohám pred sprchovaním. Brushingu sa vyhnite len po depilácii, vtedy je pokožka citlivá. Ak máte radšej masáže s olejmi, vyskúšajte maderoterapiu. Je to neinvazívna technika tvarovania postavy a masáže, ktorá využíva špeciálne vyrobené drevené nástroje na zlepšenie a optimalizáciu prirodzených procesov v tele. Táto procedúra je populárna vďaka svojim účinkom na celulitídu, svalové napätie a kvalitu pokožky. Drevené valčeky rôznych tvarov a veľkostí okrem lymfatickej masáže a odvodnenia zaručia tonizovanie svalov. Je oveľa hlbšia a silnejšia než bežná masáž.

2. Zvlhčenie do hĺbky

Na nohách máme pokožku hrubšiu než na iných častiach tela. Najmä v hornej polovici končatín, na vnútorných stehnách. V tejto oblasti sa nachádza menej mazových žliaz, preto sú náchylnejšie na vysušenie. Povrchové žilky sú viditeľnejšie pre väčší tlak. Na lýtkach zasa pokožka nemá toľko podkožného tuku, preto je priesvitná a napätá. Prečo vám to hovoríme? Nohy si vyžadujú pravidelnú hydratačnú starostlivosť. Sprcha im stačiť nebude. Telové maslo s obsahom zvlhčujúcich olejov najlepšie zabezpečí celodennú hydratáciu. Dôkladne ho rozotrite v dlaniach a potom rozotierajte na pokožku nôh, kým ich rovnomerne nepokryje.

Zdroj: Shutterstock

Najprv masáž, potom hydratácia telovým maslom

3. Štíhlejšie so zázvorom

Jeho koreň má energizujúce, odvodňujúce a protizápalové (antiseptické) vlastnosti. Práve preto môže pomôcť pri kŕčových žilách a problémoch s krvným obehom. Podobne ako krém z pagaštana konského, ktorý poskytuje úľavu unaveným a zavodneným nohám. Zázvor môže zvlhčiť pokožku a urýchliť jej obnovu. Obsahuje vitamíny a stopové prvky, ktoré sú prospešné pre pokožku. Nebojte sa ho prijímať aj v strave, pretože ovplyvňuje zápalové procesy spojené so vznikom vrások. Je omladzujúcou ingredienciou pôsobiacou zvnútra i zvonka.

4. Problémy so žilami?

Metličky na nohách, známe aj ako spider veins alebo telangiectasie, sú poškodené krvné cievy pod kožou, ktoré sa zvyčajne javia červené, modré alebo fialové. Aj keď sú väčšinou bezpečné a neprinášajú žiadne príznaky, môžu byť esteticky nepríjemné. Taktiež môžu signalizovať vážnejšie zdravotné problémy, preto ich stav sledujte. Viditeľné opuchy a vysunuté žily si dajte skontrolovať u lekára. Príznaky zmierňuje hydratácia i pohyb. Najbežnejšou metódou na odstránenie „metličiek“ je sklerotizácia. Lekár pri nej vpichne roztok priamo do poškodených ciev a tie sa postupne stratia. Drobné cievky na nohách sa môžu odstrániť aj pomocou lasera. Ako prevenciu je vhodné nosiť aj kompresné pančuchy. Viditeľnosť cievok zníži aj pravidelná hydratácia kože doplnená tónovaním pokožky.

Zdroj: shutterstock

Zdravie nohám prinášajú masáže

5. Kokosové zjemnenie

Mnohé z nás v lete trápia najmä popraskané päty a okraje chodidiel. Olupujúce sa nechtové lôžka nevynímajúc. Pred spaním na čisté chodidlá naneste vrstvu kokosového oleja a dajte si ponožky. Ráno stačí umyť nohy teplou vodou. Ak však máte päty popraskané do hĺbky, môže sa pridať aj zdravotný problém – infekcia. V nasledujúcom bode máme pre vás riešenie. Ale vráťme sa k tomuto hydratačnému superhrdinovi. Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny so stredným reťazcom, ktoré pomáhajú znižovať suchý pocit a umožňujú pokožke udržiavať vlhkosť. Poskytuje pokožke ochrannú bariéru a pomáha ju chrániť pred toxínmi z prostredia, prachom a inými nežiaducimi látkami. Pravidelné používanie kokosového oleja môže zmierniť dôsledky starnutia. Vstrebáva sa do pokožky a vyhladí ju na povrchu. Kokosový olej má upokojujúci účinok a môže pomôcť zmierniť dočasné začervenanie aj po alergickej reakcii na iné látky. Ak sa chcete venovať starostlivosti o pokožku dôkladnejšie, kokosový olej je po zmiešaní s granulovanou látkou vynikajúcim pílingom. Stačí ho zmiešať s kryštálovým cukrom, strúhaným kokosom alebo hrubou morskou soľou a krúživými pohybmi si zmes vtierať do pokožky.

6. Liečivý kúpeľ nôh

Niekedy je pokožka chodidiel popraskaná až tak, že sa zapáli. Tu je prvou pomocou horúci mydlový kúpeľ (dezinfekcia) s následným ošetrením prípravkom urýchľujúcim hojenie. Napríklad kalciovou masťou. Medzi jej hlavné prednosti patrí upokojenie a podpora hojenia podráždenej či poranenej pokožky. Praskliny zmierňuje aj prírodná citrónová šťava, aloa pravá, jojobový, mandľový alebo levanduľový olej.

Zdroj: Canva

Levanduľa+olej, hotový zázrak

7. Postupné opaľovanie

Pamätajte na to, že aj nohy treba chrániť pred vznikom pigmentových škvŕn či melanómov. Asi 20 minút pred pobytom na slnku na ne aplikujte dostatočnú SPF ochranu a môžete sa pustiť do chytania bronzu. Za bezpečnejšie, než dlhé pobyty na pláži, sa však považujú samoopaľovacie prípravky. No pozor, neobsahujú žiadny UV filter! Ak chcete byť opálené hneď a bez slnka, vyberte si samoopaľovacie prípravky, ktoré obsahujú bronzer. Ten dodá pokožke hnedú farbu okamžite.

8. Suchá pedikúra

Mnohí odborníci na pedikúru sa vracajú k takzvanej suchej starostlivosti. Ide o zmenu oproti pedikúre, ktorej predchádzal kúpeľ nôh a s ním aj namáčanie nechtov, ktoré potom absorbujú vodu a rozťahujú sa. Takže nechty sa nemusia vrátiť späť do svojej skutočnej veľkosti ďalších 24 hodín. Suché leštenie či brúsenie zvyčajne pokožku opotrebováva menej, takisto aj kožu okolo nechtov. Nasucho sa ľahšie odstránia odumreté šupinky. Suchá pedikúra je vhodná pre diabetikov a ľudí, ktorí majú problémy so zrážaním krvi. Nie je pri nej riziko spojené so skalpelovým škrabákom tak ako pri mokrej pedikúre. Vo vode sa aj viac rozmnožujú baktérie, preto si pedikéri vyberajú suchý spôsob.

Zdroj: shutterstock

Suchý spôsob starostlivosti vynecháva kúpeľ nôh, kedy sa nechty opracovávajú suché

9. Vykročte štýlovo

Pekná letná manikúra nesmie chýbať! Nechty na nohách a ich okolie sa vám za extra starostlivosť poďakujú. Hýčkajte ich olejčekmi s vitamínmi. Nechty na nohách sa strihajú dorovna, aby sa predišlo ich zarastaniu. Po dôkladnom vyhladení naneste na plôšky nechtov ochranný lak. Zabráni sfarbeniu nechta a vytvorí pekný „nahý“ lesk aj bez použitia farebného laku.

10. Tri, dva, jeden, štart

Vyberte si odtieň laku na nechty a naneste dve tenké vrstvy farby na nechty, medzi ktorými počkajte dve minúty. Cieľom prvého náteru je krytie a ďalšieho dosiahnutie plnej hĺbky farby. Či už ide o špeciálnu príležitosť, alebo len o deň, keď si chcete dopriať, nech je farba cool. Po zaschnutí ju zafixujte vrchným lakom.

Zdroj: shutterstock

Lakovanie nechtov v 2 vrstvách