Reklama

Dámske silonky oslavujú 75. narodeniny: 5 FAKTOV, ktoré ste o nich NETUŠILI!

Zdroj: pin

Na vznik ikonickej fotografie nebolo potrebné nič mimoriadne. Správne prekrížiť nohy v čiernych silonkách, ktoré ešte viac zoštíhlili a predĺžili už beztak štíhle nôžky. Preložiť ruky cez nahý vrch tela a vyčesať bohatú hrivu do obrovského objemu. Bardotka by nebola Bardotkou, keby nemala zvýraznené oči a ústa. A celkový dojem je dokonalý.

Bez podväzkov

Prvé pančuchové nohavice sa však na trhu objavili o niečo skôr než minisukne. Konkrétne v roku 1959, keď americký vynálezca Allen Gant Senior cestoval nočným vlakom so svojou tehotnou manželkou Ethel z New Yorku do Severnej Karolíny. Tehotná Ethel mu vo vlaku oznámila, že s ním až do narodenia dieťaťa už nikam cestovať nebude, keďže rastúce bruško robí nosenie podväzkového pásu neznesiteľným. Nuž, a keďže pravé dámy v tých časoch nevyšli bez pančúch z domu a nohavice sa ešte nenosili, Allen bol donútený zamyslieť sa nad tým, ako udržať pančuchy na dámskych nohách aj bez podväzkového pásu.

Zdroj: dTest, profimedia

Elite aloe vera.

Milujeme ich aj dnes

K masovej produkcií a obľube pančuchových nohavíc však nedošlo až do roku 1966. V našich končinách sa ich výroby pravdaže ujala fabrika Elite Varnsdorf, ktorá medzitým prišla aj s ďalším hitom, takzvanými krepsilonkami, ktoré vznikali novým spôsobom tvarovania umelých vlákien takzvaným krepovaním. Po revolúcií v roku 1994 sa z Elite Varnsdorf stala akciová spoločnosť, ale pančušky, podkolienky a silonové ponožky vyrába dodnes.

Fan Fact: Podľa českej televízie a majsterky výroby v Elite Varnsdorf má silonové vlákno potrebné na výrobu jedného páru siloniek dĺžku 54 kilometrov! Happy birthday silonky!

Strana

2/2

Reklama